eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Płatnicza Karta Miejska od BRE Banku w Krakowie

Płatnicza Karta Miejska od BRE Banku w Krakowie

2011-12-19 09:17

Płatnicza Karta Miejska od BRE Banku w Krakowie

Wizualizacja Krakowskiej Karty Miejskiej © fot. mat. prasowe

Jeździsz, płacisz, kupujesz przez Internet – Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie wspólnie z BRE Bankiem wdraża kartę miejską, która łączy wiele funkcji. Karta miejska stanie się elektronicznym portfelem, który można zasilić pieniędzmi i używać jak karty płatniczej. Mieszkańcy Krakowa otrzymają kartę bezpłatnie, przy zakupie biletu okresowego.

Przeczytaj także: Płatnicze Karty Miejskie mBank w Bydgoszczy

To dla nas ważny projekt, który potwierdza duże możliwości systemu Krakowskiej Karty Miejskiej. Obecnie kartę z zapisanym na niej biletem okresowym można wykorzystywać do poruszania się komunikacją miejską. Teraz przy użyciu jednej karty będzie można podróżować tramwajem oraz płacić np. za zakupy – mówi Zbigniew Palenica, wiceprezes MPK SA w Krakowie. A to nie wszystko. System KKM można wykorzystać także do zapłaty za parkowanie w centrum miasta lub posługiwać się nią w miejskich instytucjach kultury – dodaje Zbigniew Palenica.

Umowa z MPK Kraków jest dla nas bardzo ważna. Cieszymy się, że dzięki temu rozwiązaniu życie krakowian stanie się prostsze. W przyszłości będziemy z pewnością oferować im nowe, jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązania – mówi Dariusz Kacprzyk, dyrektor departamentu współpracy z korporacjami BRE Banku.

Karta jest imienna. Aby ją wyrobić w punkcie sprzedaży biletów niezbędne będzie okazanie dokumentu tożsamości oraz ewentualnie dokumentu uprawniającego do zniżki.

fot. mat. prasowe

Wizualizacja Krakowskiej Karty Miejskiej

Wizualizacja Krakowskiej Karty Miejskiej

Karta płatnicza zawarta w Krakowskiej Karcie Miejskiej została wydana jako instrument pieniądza elektronicznego VISA eMoney. Umożliwia dokonywanie transakcji bezgotówkowych we wszystkich punktach oznaczonych logo VISA, można nią także płacić na odległość, czyli np. przez Internet i telefon. Zasilenie karty jest bardzo proste, wystarczy dokonać przelewu lub przekazu pocztowego na numer rachunku, który jest przypisany do karty. Numer rachunku dodatkowo nadrukowany jest na rewersie karty. W każdej chwili można także sprawdzić na stronie internetowej, ile pieniędzy pozostało na karcie. Co ważne karta dostępna jest dla każdego, nie jest wymagane ukończenie 18 roku życia. To bardzo praktyczne rozwiązanie, bowiem pozwala rodzicom nie tylko kupić dziecku zwykły bilet miesięczny, ale także zasilić kartę kieszonkowym na drobne wydatki, stając się tym samym elektroniczną portmonetką – wyjaśnia Dariusz Nalepa, dyrektor departamentu bankowości transakcyjnej BRE Banku.

Krakowska Kart Miejska to kolejne innowacyjne rozwiązanie wdrażane przez bankowość korporacyjną BRE Banku. Wcześniej bank wdrożył między innymi Karty Kibica w Kielcach oraz Szczecinie, wydawał też karty w ramach Open’er Festiwal. Karty przedpłacone stają się też coraz popularniejszym narzędziem wśród firm. W październiku BRE Bank wydał stu-tysięczną kartę pre-paid. Z takiej usługi skorzystało już ponad 400 przedsiębiorstw. Krakowska Karta Miejska to jeden z największych i najbardziej prestiżowych projektów jaki mamy okazję realizować. Liczymy, że będzie ona cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców aglomeracji – mówi Dariusz Nalepa, z BRE Banku. Co ważne, dzięki zastosowanym przez nas rozwiązaniom, możliwości wykorzystania karty są dużo większe i w przyszłości mogą być rozwijane zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców Krakowa i władz miasta – dodaje.

oprac. : Kamila Urbańska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: