eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Miejska Karta Debetowa Citibank

Miejska Karta Debetowa Citibank

2011-05-09 11:59

Citi Handlowy we współpracy z miastem Wrocław i przy współudziale Mennicy Polskiej S.A. wprowadził Miejską Kartę Citibank. Oprócz wygody korzystania z jednego plastiku - zintegrowanej karty do konta z Wrocławską Kartą Miejską Urbancard - pasażerowie komunikacji miejskiej we Wrocławiu mogą jeszcze skorzystać ze specjalnego rabatu na bilety. 10 proc. zniżkę na bilet otrzymać mogą wszyscy klienci, którzy miesięcznie zasilają konto osobiste w Citi Handlowy kwotą przynajmniej 1 500 zł.

Przeczytaj także: Migawka Elektroniczna od Citi Handlowy

Miejska Karta Citibank wykorzystywana może być nie tylko do podróżowania komunikacją miejską czy realizacji płatności, ale także jako elektroniczny bilet wstępu do miejskich obiektów we Wrocławiu, np. do ZOO czy Aquaparku.

"Realizujemy to, co inni dopiero zapowiadają. Miejska Karta Citibank to pierwsza taka propozycja na wrocławskim rynku. Po pierwsze, gwarantuje klientom wygodę – klienci nie muszą nosić ze sobą w portfelu karty do konta i oddzielnie karty miejskiej. Wystarczy jeden plastik. Po drugie – zyskują wielofunkcyjną kartę, która daje im dostęp do konta, mogą nią płacić za zakupy, korzystać z bankomatu i nagrywać na niej bilet komunikacji miejskiej. Po trzecie - klienci aktywnie korzystający z konta mogą zaoszczędzić na zakupie biletu 10 proc” - podsumowuje zalety Miejskiej Karty Citibank Sonia Wędrychowicz-Horbatowska, wiceprezes Banku Citi Handlowy.

Miejska Karta Płatnicza Citibank łączy funkcjonalności karty płatniczej Citibank i Wrocławskiej Karty Miejskiej Urbancard.

Rozwiązanie to - bardziej zaawansowane niż tradycyjna karta przedpłacona - pozwala klientom na kartę do konta bankowego wgrać bilet. Pasażerowie komunikacji miejskiej we Wrocławiu zyskują wtedy „plastik”, który uprawnia ich nie tylko do dokonywania płatności, wypłat z bankomatów, korzystania z rabatów w ramach największego w Polsce Programu Rabatowego Kart Płatniczych, ale także jest nośnikiem imiennych okresowych biletów komunikacji miejskiej (7-dniowych,. 30-dniowych, 60-dniowych,90-dniowych lub semestralnych).

Wprowadzenie Karty Miejskiej Citibanku to dla nas bardzo dobra wiadomość. Z jednej strony to dowód, że Urbancard na stałe wpisała się już w codzienne życie miasta, z drugiej strony każda dodatkowa funkcjonalność czyni ją coraz bardziej atrakcyjną dla użytkowników, zgodnie z tym co obiecaliśmy wrocławianom ponad rok temu – mówi Marcin Urban, skarbnik miasta.

Miejska Karta Citibank to pierwsza karta umożliwiająca uzyskanie rabatu na bilety komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Tylko posiadacze Miejskiej Karty Citibank na zakupie długookresowych imiennych biletów miejskich mogą zaoszczędzić 10 proc. W przypadku biletów miejskich 30-dniowych, normalnych stanowi to oszczędności rzędu 96 zł rocznie. Warunkiem jest wpłata na konto 1500 zł co miesiąc. Zniżki te realizowane są w formie zwrotu przez bank określonej części wartości zakupionego biletu na rachunek konta. Zwroty dokonywane są z końcem następnego miesiąca.

Podczas, gdy na Urbancard pasażerowie muszą czekać kilka dni, Miejską Kartę Citibank uzyskać mogą od ręki w jednym z ośmiu oddziałów banku we Wrocławiu. Karta jest spersonalizowana - obok imienia i nazwiska umieszczane jest na niej także zdjęcie posiadacza. Co ważne, zdjęcie klienta może być zrobione szybko i wygodnie na miejscu w oddziale banku. Klient nie musi więc czekać na obiór karty kilka dni, a otrzymuje ją podczas jednej wizyty w placówce banku.

Ofertą zniżki 10% objęte są imienne długookresowe bilety – 30-dniowe, 60-dniowe, 90-dniowe,, semestralne, zarówno ulgowe jak i normalne.

Citi Handlowy jako pierwszy bank w Polsce wprowadził Miejską Kartę Płatniczą. Pierwsi z tego rozwiązania mogli skorzystać pasażerowie komunikacji miejskiej w Warszawie. Z Miejskiej Karty Citibank korzysta już ponad 10 tysięcy klientów.

Oferta Miejskiej Karty Płatniczej Citibank dostępna jest w oddziałach Citi Handlowy we Wrocławiu oraz w mobilnych punktach sprzedaży w mieście. Szczegółowe informacje na temat oferty oraz listę placówek z ofertą Miejskiej Karty Citibank dla Wrocławia można uzyskać na citihandlowy.pl.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: