eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Nowe konta bankowe dla firm w BOŚ

Nowe konta bankowe dla firm w BOŚ

2010-01-22 11:34

Nowe rachunki dla przedsiębiorców, zagraniczne linie kredytowe oferujące długoterminowe finansowanie inwestycji, kredyt w koncie. Bank Ochrony Środowiska zapowiada rywalizację o klienta z obszaru mikrofirm i MSP. Równolegle zamierza powiększyć swój udział w sektorze detalicznym - plan na 2010 rok zakłada m.in. uruchomienie 100 tys. nowych ROR-ów oraz dynamiczną sprzedaż kredytów hipotecznych.

Przeczytaj także: Bezpłatne konto firmowe w BOŚ

Początek roku w Banku Ochrony Środowiska stoi pod znakiem modyfikacji oferty dla przedsiębiorców.

- Wprowadzamy nowe produkty. Zależy nam na pozyskaniu aktywnych klientów, którzy prowadzą mikrofirmy, jak i przedsiębiorców z sektora MSP – mówi Mariusz Klimczak, Prezes Zarządu Banku Ochrony Środowiska.

Właścicielom mikrofirm Bank zaoferuje konta z bezpłatnymi przelewami do ZUS i Urzędu Skarbowego oraz z obniżonymi opłatami za pozostałe przelewy elektroniczne. Posiadacze nowej oferty będą mogli otrzymać tzw. limit overdraft, czyli możliwość przekraczania salda debetowego na rachunku bieżącym, który jest przyznawany m.in. na podstawie średniomiesięcznych wpływów za okres ostatnich 6 miesięcy. Wysokość limitu overdraft może sięgać do 20 tys. zł. Dla klientów dysponujących nadwyżką finansową została przygotowana lokata dynamiczna tzw. Konto Dynamiczne Firma o dobrym oprocentowaniu.

W przypadku firm z sektora MSP, prowadzących pełną księgowość, BOŚ odchodzi od oferty pakietowej. - Klienci nie chcą płacić za coś z czego nie zawsze korzystają. Ponadto oferta pakietowa wyklucza w zasadzie indywidualne podejście do potrzeb klienta. Dlatego już na początku lutego wprowadzimy na rynek nowe Konto Wyjątkowe Biznes z bardzo elastyczną formułą usług dodatkowych – podkreśla Piotr Sadza, Dyrektor Departamentu Produktów Korporacyjnych w BOŚ S.A.

Dzięki odejściu od pakietów firma otrzyma tani, modyfikowalny produkt, do którego będzie mogła dokładać kolejne „cegiełki” usług, budując w ten sposób możliwie najbardziej optymalny rachunek. Bank będzie premiował aktywnych klientów korzystających z internetowego dostępu do rachunku. Przelewy w sieci będą kosztować mniej niż 1 zł. Podobnie jak w przypadku mikrofirm, istotnym elementem nowej oferty będzie kredyt – w tym przypadku linia kredytowa w rachunku.

- Przedsiębiorcy aktywnie korzystający z konta będą mogli liczyć na specjalne bonusy. Zamierzamy obniżać oprocentowanie kredytu w rachunku wraz z rosnącymi obrotami na koncie – dodaje Piotr Sadza.

BOŚ uruchamia też specjalne linie kredytowe ze środków banków zagranicznych. 30 mln euro pożyczy m.in. od niemieckiego banku rządowego KfW Bankengruppe (KfW). BOŚ przeznaczy je na kredyty dla osób fizycznych, małych i średnich firm, samorządów, a także spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych na inwestycje związane z ochroną klimatu. Kredyt będzie mógł być zaciągany do 10 lat. W grudniu ubiegłego roku Bank podpisał umowę linii kredytowej z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), finalizowana jest również linia z Banku Rozwoju Rady Europy. Łącznie do wzięcia – przez samorządy, przedsiębiorstwa komunalne, małe i średnie firmy – będzie blisko 165 mln euro.

Kredyt będzie też jednym z istotnych elementów oferty detalicznej BOŚ. W ostatnich dniach bank obniżył oprocentowanie kredytów w euro - marże spadły tutaj od 0,50 p.p. do 0,80 p.p. Jeszcze większa obniżka dotyczy pożyczek hipotecznych – marże zmniejszyły się nawet o 1,50 p.p.

Plany banku są ambitne - BOŚ chciałby do końca tego roku otworzyć 100 tys. nowych rachunków. Bank liczy jednak nie tylko na kredytobiorców.

Nadal wiodącym rachunkiem jest Konto Wyjątkowe, które łączy w sobie cechy ROR i konta oszczędnościowego. Oprocentowanie środków, w zależności od salda, wynosi 4-8 proc. (najwyższe jest dla salda do 3 tys. zł). Od początku roku bank wprowadził też do oferty dwa konta dedykowane specjalnie internautom: E-Konto Wyjątkowe oraz E-Konto Wyjątkowe Plus. Pierwsze z wymienionych oferuje za darmo podstawowe operacje (zlecenia stałe, polecenia zapłaty, przelewy krajowe) zlecane za pośrednictwem Internetu, bezpłatne jest też prowadzenie rachunku. Drugie kosztuje 7 zł miesięcznie, ale oprocentowanie środków zgromadzonych na koncie wynosi 3,8 proc.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: