eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Rynek negatywnie nastawiony do USD

Rynek negatywnie nastawiony do USD

2006-08-18 11:32

Rynek negatywnie nastawiony do USD

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Faktycznie EURUSD zaczyna mieć trudności w momencie zbliżania się w okolice 1.2900. Słabsze dane z Europy, Wielkiej Brytanii i całkiem niezłe dane z USA pomogły dolarowi. Sytuacja na rynku złota i ropy także jest pozytywna, a spadek rentowności obligacji amerykańskich nie jest wielki biorąc pod uwagę dane o inflacji PPI i reakcję na rynku dolara na dane CPI.

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia

Ze względu na brak nowych wydarzeń oczekujemy utrzymania obecnej tendencji na rynku dolara, czyli konsolidacji i lekkiego umocnienia. Wczorajsza wypowiedź Fishera z FED jest jedną z pierwszych wypowiedzi na temat dalszej możliwej polityki monetarnej. Fisher powiedział, że zależeć ona będzie od nadchodzących danych makroekonomicznych. Sytuacja techniczna i sentyment do USD się poprawia, dzięki lepszym danym i kondycji rynku obligacji i dolar najprawdopodobniej pozostanie w obecnych zakresach wahań.

Najważniejsze wiadomości


  • US: Inflacja CPI w lipcu wyniosła 0,4 proc. (prognoza: 0,4). Na poziomie bazowym ceny konsumentów wzrosły o 0,2 proc. (prognoza wzrost o 0,3 proc.).
  • US: Rozpoczęte budowy domów wyniosły w lipcu 1,795 mln. wobec 1,85 mln. miesiąc wcześniej. O ponad 6 proc. spadła liczba pozwoleń na budowy domów.
  • PL: Inflacja CPI wzrosła w lipcu o 1,1 proc. r/r wobec 0,8 miesiąc wczesniej i konsensusu analityków na poziomie 0,8 proc.
  • GB: Sprzedaż detaliczna spadła w lipcu o 0,3 proc. m/m wobec konsensusu anlityków na pozimie +0,3 proc. W ujęciu rocznym sprzedaż wzrosła o 4 proc. (prognoza: 4,5 proc.).
  • E-12: Inflacja HICP spadła w lipcu 0,1 proc. wobec oczekiwanego wzrostu o 0,1 proc. W ujęciu rocznym inflacja wynosi 2,4 proc. (prognoza: 2,5 proc.).
  • E-12: Produkcja przemysłowa w czerwcu spadła zgodnie z oczekiwaniem analityków o 0,1 proc. W ujęciu rocznym dynamika produkcji przemysłowej wynosi 4,3 proc. (prognoza: 4,0 proc.).
  • US: Indeks wskaźników wyprzedzających koniunkturę (LEI) spadł o 0,1 proc. wobec konsensusu analityków +0,1 proc.

Główne wydarzenia dnia


 

1 2 3

następna

oprac. : Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Szansa na wzrosty na GPW

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: