eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Szansa na wzrosty na GPW

Szansa na wzrosty na GPW

2006-08-18 12:12

Dzisiaj w Warszawie indeks pozwala na wzrosty odrabiając wczorajszy spadek. Nie można tego powiedzieć o giełdach w Europie. Jedynie angielski FTSE rośnie o 0,36 proc. Reszta indeksów traci: DAX 0,11 proc, francuski CAC40 0,03 proc.Nawet lider wzrostów z ostatniego czasu węgierski BUX traci najwięcej - 1,36 proc.

Przeczytaj także: Indeksy utkwiły w miejscu

Indeks WIG20 po wczorajszej stracie, lekko dzisiaj zyskuje na otwarciu. Obecnie jest to wzrost o 0,33 proc. Obroty na giełdzie są jak na razie niewielkie, gdyż nie przekraczają 200 mln PLN. WIG także zyskuje osiągając przed południem wzrost na poziomie 0,36 proc. Może martwić jednak spadek MIDWIG, który obecnie traci 0,35 proc. Z indeksu WIG 20 najwięcej zyskują akcje spółek surowcowych. Na pierwszym miejscu jest PKN Orlen notujący ponad 2 proc. wzrost, oraz KGHM, który notowany jest po 112 PLN, co daje wzrost na poziomie 1,82 proc.

Rewelacyjnie zachowują się akcje dzisiejszego debiutanta, spółki Hyperion. Na akcjach tych inwestorzy zarabiają prawie 400 proc. To potwierdza, że na polskich debiutach nadal można dobrze zarobić. Niestety debiuty zagranicznych spółek nie są w modzie. Spółka Astarta, która wczoraj rozpoczęła notowania już powoli oswoiła inwestorów ze swoją ceną emisyjną i obecnie jest notowana po 19 PLN.

Na rynku walutowym mamy dalszą kontynuację, wczorajszego osłabienia złotego. Dolar w stosunku do złotego notowany jest po 3,0260, euro do polskiej waluty notowany jest po 3,8860. Bardzo ciekawie zachował się USD/PLN, który wczoraj po dotknięciu bariery 3 PLN odbił się i poszybował w górę nie dając szans inwestorom posiadającym kredyty walutowe.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

oprac. : Open Finance

Więcej na ten temat: komentarz giełdowy, WIG20, MIDWIG, KGHM, PKN Orlen, Astarta

Przeczytaj także


Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: