eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Piątkowe odbicie na GPW nie kończy korekty

Piątkowe odbicie na GPW nie kończy korekty

2006-08-07 09:00

W piątek złoty od rana próbował wejść w korektę, ale nie był to ruch przekonujący. Nawet osłabienie euro do dolara nie miało wpływu na naszą, niezwykle silną walutę. Jednak, przed publikacją raportu z rynku pracy w USA, złoty lekko stracił. Po niej zaczął za to błyskawicznie zyskiwać idąc za rosnącym kursem EUR/USD.

Przeczytaj także: Jakie zwyżki taka i korekta

Siła naszej waluty jest szczególnie widoczna w takich właśnie momentach, kiedy to po dużym wzmocnieniu nie tylko nie ma piątkowej realizacji zysków, ale złoty nadal się wzmacnia. Trend jest bardzo zdecydowany i co prawda rynek dojrzał już do korekty, ale tylko do korekty. W najbliższym czasie nie widać niczego, co mogłoby złotego zatrzymać.

Rynek akcji był nerwowy. Rozpoczął sesję od zwyżki, ale bardzo szybko powrócił do spadków. Raport kwartalny KGHM (zysk nieco większy od prognoz) nie miał żadnego wpływu ani na cały rynek ani na cenę akcji tej spółki. Takie, niezbyt racjonalne, zachowanie rynku skończyło się jednak już po około 1,5 godziny i indeksy zaczęły rosnąć. W połowie sesji raporty kwartalne opublikowały Pekao i BPH, co wywołało zawieszenie handlu ich akcjami na około godzinę. Zyski banków były lepsze od prognoz i tym razem zobaczyliśmy pozytywną reakcję rynków. Kurs Pekao co prawda ledwo drgnął, ale BPH rósł bardzo mocno. Rósł też i to mocno kurs BRE, zwyżkował BZ WBK. Nie jest wykluczone, że realizacja zysków już się skończyła. Szybkość wzrostu indeksów wzrosła znacznie po publikacji danych z USA, ale zakończenie było bardzo umiarkowanie optymistyczne.

Piątkowa realizacja zysków w USA powinna dzisiaj nasz rynek lekko zaniepokoić, więc początek zapewne będzie nerwowy i spadkowy. Jednak jutro jest posiedzenie FOMC, a to powinno hamować aktywność zarówno byków jak i niedźwiedzi. Najbardziej prawdopodobne jest więc, że czeka nas sesja z bardzo małym obrotem i dziwnymi ruchami indeksów. Logiczne byłoby, gdyby zakończyła się neutralnie, chociaż wzrost napięcia geopolitycznego, a zatem prawdopodobny wzrost ceny ropy mogą naszemu rynkowi pomagać.
Przeczytaj także: GPW nie ma ochoty na wzrosty GPW nie ma ochoty na wzrosty

 

1 2 3

następna

oprac. : Piotr Kuczyński / Xelion Xelion

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: