eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Program Inwestycyjny Millennium

Program Inwestycyjny Millennium

2019-03-22 11:26

Program Inwestycyjny Millennium

Inwestor © leszekglasner - Fotolia.com

Masz wolne 500 zł? To wystarczy, aby zainwestować na międzynarodowych rynkach kapitałowych. Pozwala na to nowy Program Inwestycyjny Millennium. Produkt został stworzony tak, aby odpowiadać na różne potrzeby i style inwestycyjne klientów.

Przeczytaj także: Lokata z funduszem rzadko bez opłat manipulacyjnych

Najważniejsze cechy Programu Inwestycyjnego Millennium:
  • Aby rozpocząć inwestowanie, wystarczy zaledwie 500 zł,
  • Bank nie pobiera opłat ani za otwarcie, ani też za prowadzenie Programu,
  • Do wyboru są trzy gotowe plany inwestycyjne,
  • Środki nie są zamrożone - inwestor ma do nich dostęp w dowolnym momencie,
  • Inwestycję można kontrolować przez bankowość elektroniczną Millenet,
  • Po 2 latach inwestycji wypłata środków jest bezpłatna.

- W ramach Programu klient decyduje się na jeden z trzech planów modelowych, opartych o fundusze inwestycyjne Millennium TFI, które różnią się od siebie poziomem ryzyka i wysokością potencjalnych zysków. Dzięki przejrzystej konstrukcji Programu, można w łatwy sposób wybrać plan dopasowany do swojego stylu inwestycyjnego – mówi Krzysztof Kamiński, Członek Zarządu Millennium TFI.

fot. leszekglasner - Fotolia.com

Inwestor

Bank Millennium wprowadził do oferty Program Inwestycyjny Millennium umożliwiający inwestowanie na międzynarodowych rynkach kapitałowych, przygotowany z myślą o różnych stylach i preferencjach inwestycyjnych klientów.


W ramach Programu Inwestycyjnego Millennium klienci mają do wyboru trzy gotowe już strategie inwestycyjne:
  • Plan Stabilny - to rozwiązanie przygotowane dla osób, które chcą osiągnąć zyski wyższe niż gwarantuje im standardowa lokata, ale zachować również stosunkowo niskie ryzyko. Do planu zostały wybrane subfundusze, inwestujące głównie w dłużne papiery wartościowe (m.in. obligacje skarbowe i korporacyjne). Subfundusze w Planie Stabilnym charakteryzują się najniższym poziomem ryzyka inwestycyjnego.
  • Plan Umiarkowany - stworzony z myślą o osobach, które w dłuższym terminie oczekują systematycznego wzrostu wartości inwestycji i akceptują wyższe ryzyko niż w Planie Stabilnym. Do planu zostały wybrane subfundusze inwestujące w dłużne papiery wartościowe (m.in. obligacje skarbowe i korporacyjne), akcje dużych i mniejszych spółek oraz tytuły uczestnictwa funduszy zagranicznych. Subfundusze w Planie Umiarkowanym charakteryzują się zróżnicowanym poziomem ryzyka inwestycyjnego.
  • Plan Dynamiczny - stworzony z myślą o osobach, które w dłuższym terminie oczekują potencjalnie wysokich wyników inwestycji i akceptują znaczne wahania wartości inwestycji. Do planu zostały wybrane subfundusze inwestujące w akcje dużych i mniejszych spółek oraz tytuły uczestnictwa funduszy zagranicznych. Subfundusze w Planie Dynamicznym charakteryzują się wysokim poziomem ryzyka.

Dostępne w planach subfundusze Millennium TFI lokują swoje aktywa w instrumenty rynków kapitałowych, takie jak akcje polskich i globalnych spółek czy obligacje skarbowe lub korporacyjne. Odpowiednie ich połączenie w ramach planów zaspokaja pełne spektrum potrzeb pod względem oczekiwanej stopy zwrotu i akceptowanego poziomu ryzyka inwestycyjnego oraz zapewnia możliwość dywersyfikacji poprzez inwestycje na różnych rynkach.
- Chcemy ułatwiać klientom nie tylko wejście do świata inwestycji, ale także dostarczać narzędzia do wygodnego poruszania się w nim. Program Inwestycyjny Millennium to rozwiązanie zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących inwestorów. Każdy może zdecydować, jak często i ile będzie inwestował w ramach wybranej przez siebie strategii - mówi Piotr Rapińczuk, Kierujący Wydziałem Produktów i Procesów Inwestycyjnych w Banku Millennium.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: