eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › W aplikacji Banku Millennium pojawił się przelew zagraniczny

W aplikacji Banku Millennium pojawił się przelew zagraniczny

2018-05-10 12:21

W aplikacji Banku Millennium pojawił się przelew zagraniczny

Przelew zagraniczny w aplikacji mobilnej Banku Millennium © mehaniq41 - Fotolia.com

Bank Millennium poinformował właśnie o rozszerzeniu funkcjonalności swojej aplikacji mobilnej o możliwość zrealizowania przelewu zagranicznego. Na razie z nowego rozwiązania mogą skorzystać tylko klienci indywidualni. Dodatkowo odświeżono także przelewy zagraniczne w bankowości Millenet. Teraz wystarczy określić datę dostarczenia pieniędzy i wybrać opcję kosztów. Co ważne, bank uwzględnia święta obowiązujące w Polsce i za granicą, dzięki czemu klient zyskuje pewność, że pieniądze trafią do odbiorcy we wskazanym terminie.

Przeczytaj także: Bank Millennium wprowadza Profil Zaufany

Jak zapewnia Bank Millennium, przelew zagraniczny został maksymalnie uproszczony. Aby go zrealizować, wystarczy wypełnić już tylko minimalną liczbę pól. Klient ma do wyboru wszystkie rodzaje przelewów zagranicznych (SEPA, TARGET2 i SWIFT), które może zlecić w trybie standardowym, pilnym lub ekspresowym. Ma również możliwość wyboru daty: bieżącej lub przyszłej. Co bardzo istotne, bank uwzględnia nie tylko standardowy czas, który jest niezbędny do zrealizowania transakcji, ale również wszystkie święta w kraju i za granicą. Kurs wymiany jest prezentowany podczas zlecania transakcji.
- Wiemy, że przelew zagraniczny sprawia klientom sporo trudności. Przeprowadziliśmy więc z nimi w ostatnim czasie sporo rozmów i testów by ustalić, co możemy zmienić, by jego realizacja była prosta i wygodna. W oparciu o to projektowaliśmy zmiany. Uprościliśmy usługę do minimum, klienci mają też maksymalnie czytelną informację o opłatach, która aktualizuje się natychmiast po zmianie szczegółów przelewu. Co więcej, w przypadku przelewów do UE i EOG, stanowiących ponad 80% wszystkich przelewów zagranicznych, wystarczy wpisanie numeru rachunku w formacie IBAN, by dane banku odbiorcy oraz dostępne w nim waluty pojawiły się automatycznie. – mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

fot. mehaniq41 - Fotolia.com

Przelew zagraniczny w aplikacji mobilnej Banku Millennium

Bank Millennium udostępnił przelew zagraniczny w aplikacji mobilnej dla klientów indywidulanych, odświeżył też tę usługę w serwisie bankowości internetowej Millenet.


Nowy formularz przelewu zagranicznego dostępny jest w aplikacji mobilnej Banku Millennium w wersji dla Androida 4.24.250 oraz iOS 4.24.1.

Szczegóły oferty dotyczącej przelewów zagranicznych dla klientów indywidualnych zawarte są w Cenniku usług – prowizje i opłaty oraz Regulaminie ogólnym świadczenia usług bankowych dla osób fizycznych w Banku Millennium, dostępnych w placówkach banku oraz na stronie banku.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: