eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Aplikacja IKO w nowej wersji już do pobrania

Aplikacja IKO w nowej wersji już do pobrania

2016-09-20 13:41

Aplikacja IKO w nowej wersji już do pobrania

Możliwa jest zmiana PIN i limitów do kart płatniczych © Syda Productions - Fotolia.com

Bank PKO BP poinformował o dostępności najnowszej odsłony aplikacji mobilnej IKO. Co nowego zaoferowano jej użytkownikom? Oprócz możliwości zakładania skarbonek, klienci bankowości mobilnej zyskali także funkcję nadawania PIN oraz zmiany limitów na kartach. Od teraz mogą również w wygodny sposób kopiować cyfry kodu BLIK oraz generować potwierdzenia dokonanych transakcji. Nowe funkcjonalności dostępne są dla każdego z trzech systemów operacyjnych, a więc dla Androida, iOSa oraz Windows Phone.

Przeczytaj także: Bank PKO BP wprowadza nowe funkcje do aplikacji mobilnej IKO

Od powstania aplikacji mobilnej PKO BP upłynęły już trzy lata. Jej dzisiejszy wygląd sporo różni się od tego, który proponowano klientom na początku. Dzisiaj użytkownicy IKO mają możliwość niemal pełnej obsługi swoich finansów z poziomu smartfona. Teraz zyskała ona dodatkowe funkcjonalności. Oto one.

Skarbonki – oszczędzanie w telefonie


Skarbonki nie są zupełnym novum. To rozwiązanie, które powinno być dobrze znane osobom zaznajomionym z możliwościami SKO i PKO Junior. W aplikacji IKO ich zadanie sprowadza się do zarządzania finansami i przypisywania dostępnych środków do określonych celów. Nie wymogów co do częstotliwości zasilania skarbonki. Użytkownik określa jedynie horyzont czasowy oszczędzania, a aplikacja sama przypomina mu kolejnych zasileniach, dzięki czemu nie tylko namawia go do systematyczności, ale także może pomóc w wykształceniuwykształcić nawyk długotrwałego oszczędzania.

Użytkownicy IKO mają do dyspozycji:

  • Skarbonki wirtualne, do których można przyporządkować środki dostępne na wszystkich kontach bieżących i oszczędnościowych, grupując je w „kupki” na różne cele. Wirtualne skarbonki nie blokują dostępnych środków (można z nich nadal swobodnie korzystać) - utworzenie, zasilenie i rozbicie skarbonki nie zmieni salda żadnego z rachunków. Dla przykładu: klient PKO posiada 100 zł na koncie. Zbiera na rower, więc zakłada skarbonkę na kwotę docelową wynoszącą 1000 zł i przy tworzeniu skarbonki przyporządkowuje do niej 50 zł. Na swoim rachunku nadal ma do dyspozycji 100 zł, ale jeśli następnie dokona zakupów w sklepie za 75 zł, saldo jego rachunku wyniesie 25 zł – a wówczas w skarbonce pozostanie również tylko 25 zł (środki zgromadzone w skarbonce nie mogą być większe niż te dostępne w saldzie konta). Klient może posiadać do 5 skarbonek wirtualnych.
  • Skarbonki powiązane z kontem oszczędnościowym odzwierciedlają zawsze saldo konta, do którego są przyporządkowane i pomagają zwizualizować cel oszczędzania. Klient może posiadać do 5 skarbonek tego typu, przy czym do każdego konta oszczędnościowego może być przypisana 1 skarbonka. Skarbonkę można zasilać przelewami lub ustalić zlecenie stałe na konto, do którego jest przyporządkowana. Likwidacja skarbonki nie zmienia salda konta oszczędnościowego.

fot. Syda Productions - Fotolia.com

Możliwa jest zmiana PIN i limitów do kart płatniczych

Teraz z poziomu aplikacji w telefonie komórkowym można szybko nadać lub zmienić PIN do karty, a także zmienić limity operacji płatniczych dokonywanych kartami.


Zmiana PIN i limitów do kart płatniczych


Wśród funkcji, które pojawiły się w nowej wersji aplikacji IKO, są również te dotyczące kart debetowych i kredytowych. Teraz z poziomu aplikacji w telefonie komórkowym można szybko nadać lub zmienić PIN do karty, a także zmienić limity operacji płatniczych dokonywanych kartami. Funkcja ta pomaga zwiększyć bezpieczeństwo - jest przydatna na przykład w przypadku jednorazowych zakupów o wyższej niż zwykle wartości lub w czasie podróży. Edycja limitów musi być każdorazowo potwierdzana kodem PIN do aplikacji i od razu po zatwierdzeniu zmian w aplikacji można korzystać z karty z nowymi limitami.

Ułatwienie bankowania przez komórkę


Nowa wersja aplikacji IKO została również wyposażona w możliwość wyświetlenia potwierdzenia operacji oraz generowania go do pliku PDF (analogicznie jak w iPKO) i przesłania w formie załącznika poprzez komunikator, SMS lub e-mail (funkcja dostępna dla systemów iOS i Android). Klienci, którzy korzystają z poleceń zapłaty do regulowania stałych opłat za media lub innych zobowiązań będą mogli je przeglądać w aplikacji IKO. Z myślą o zwiększeniu wygody korzystania z aplikacji dodatkowo w jej nowej wersji można w prosty sposób kopiować kod BLIK, tak by mieć możliwość łatwego przeklejenia go do pola na ekranie płatności dokonywanych na telefonie komórkowym. Wystarczy przycisnąć przez dłuższy czas kod BLIK, a skopiuje się on do schowka w telefonie. Informacja, że kod został skopiowany, pojawi się na dole ekranu telefonu. Z kolei 3D Touch umożliwia na wyposażonych w tę funkcję telefonach z systemem iOS wyświetlanie skrótów do wybranych funkcji aplikacji IKO z poziomu ekranu głównego z ikonami jeszcze przed zalogowaniem się do niej. Wystarczy mocniej przycisnąć ikonę IKO, aby wyświetlić skróty do: przelewów, kodu BLIK, mapy oddziałów i bankomatów oraz historii konta.

Korzystanie z najnowszej wersji aplikacji mobilnej IKO jest możliwe na telefonach z systemami operacyjnymi: iOS (wersja 8.x i nowsze), Android (wersja 4.x i nowsze) oraz Windows Phone (wersja 8.1 i nowsze).
- Użytkownicy IKO nie tylko chętnie korzystają z aplikacji, ale też oczekują, że będzie się ona cały czas dynamicznie rozwijać. Najnowsza aktualizacja uzupełnia ją o kolejne przydatne w codziennym bankowaniu funkcje związane między innymi z aktywną obsługą kart, czy też możliwością osiągania wymarzonych celów finansowych poprzez odkładanie środków w skarbonkach. Obecnie każdego dnia aplikację IKO aktywuje nawet 4 tysiące nowych użytkowników, a my każdego dnia pracujemy nad tym, aby IKO w jeszcze większym stopniu spełniało oczekiwania osób, które bankują mobilnie - mówi Michał Macierzyński, Zastępca Dyrektora Centrum Bankowości Mobilnej i Internetowej w PKO Banku Polskim.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: