eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Niecodzienna oferta BGŻ BNP Paribas

Niecodzienna oferta BGŻ BNP Paribas

2016-07-15 13:09

Niecodzienna oferta BGŻ BNP Paribas

Doradztwo filantropijne w BGŻ BNP Paribas © shou1129 - Fotolia.com

W ofercie BGŻ BNP Paribas pojawiła się dość niecodzienna oferta dla klientów korzystających z private bankingu - indywidualne doradztwo filantropijne. Ma to być odpowiedź na potrzeby darczyńców, którzy - jak pokazał ostatni „Indeks Dobroczynności BNP Paribas 2015” - dość często deklarują kłopoty z wybraniem celu swojej dobroczynności.

Przeczytaj także: Oszczędzający Kredyt Gotówkowy w ofercie banku BGŻ BNP Paribas

Analiza zrealizowana na zlecenie BGŻ BNP Paribas wyraźnie pokazała, że przeszło 33% darczyńców ma poważne problemy z określeniem potrzeby i celu swojej działalności charytatywnej. 67% respondentów na świecie i 78% w Europie jest zdania, że pomoc konsultantów ds. filantropii jest wręcz nieoceniona. Połowa ankietowanych zasięga porad u rodziny, 39% udaje się do doradców i agencji specjalizujących się w kwestiach związanych z dobroczynnością, a 37% korzysta z opinii zewnętrznych ekspertów.

Rzesza zamożnych klientów banków, którzy wyrażają chęć podzielenia się swoim majątkiem z potrzebującym, ciągle wzrasta, jednak szlachetny poryw serca to zbyt mało, aby zaaranżować realne zmiany społeczne. Robiąc coś dla innych warto mieć pewność, że faktycznie spieszymy z pomocą. Do tego potrzebne jest natomiast określenie celu i planu działania oraz odpowiednie rozwiązania finansowe i prawne, które sprawią, że dobroczynność stanie się skuteczna. I to właśnie to założenie jest fundamentem indywidualnego doradztwa dobroczynnego – usługi Banku BGŻ BNP Paribas. Wsparcie banku często koncentruje się na uporządkowaniu struktury pomocy i analizie zarządzania projektami filantropijnymi, a także na przygotowaniu metodyki, która pozwoliłaby monitorować fundusze i wpływ społeczny danej inicjatywy. Chodzi o to, by filantropia była praktykowana w sposób uporządkowany, przemyślany, skuteczny.
– Eksperci banku współpracują z instytucjami charytatywnymi, zbierają doświadczenie, kierują się wynikami badań i wspólnie z klientami wypracowują najlepsze rozwiązania. Nigdy zaś nie narzucają celów i sposobów udzielania wsparcia, dlatego mogą efektywnie pomagać klientom BGŻ BNP Paribas Private Banking w realizacji danego projektu, od etapu opracowania koncepcji, po jego wdrożenie – wskazuje Andrzej Ząbek, Dyrektor Departamentu Bankowości Prywatnej BGŻ BNP Paribas.

fot. shou1129 - Fotolia.com

Doradztwo filantropijne w BGŻ BNP Paribas

W ofercie BGŻ BNP Paribas pojawiła się dość niecodzienna oferta dla klientów korzystających z private bankingu - indywidualne doradztwo filantropijne.


Dopełnieniem profesjonalizmu ekspertów w Polsce jest międzynarodowe doświadczenie, które od dziesiątków lat na polu doradztwa filantropijnego zdobywają konsultanci z BNP Paribas Wealth Management, globalnych struktur Private Banking BGŻ BNP Paribas.

Konsulting to jednak nie jedyna forma wsparcia klientów w ich działalności charytatywnej w ramach grupy. W celu lepszego zrozumienia działań filantropijnych, BNP Paribas Wealth Management realizuje badania związane z tym tematem. Wyniki badań publikowane są co roku w raporcie „Indeks Dobroczynności BNP Paribas” opracowywanym we współpracy z Forbes Insights. Raport analizuje indywidualną dobroczynność w Europie, Stanach Zjednoczonych, Azji i na Bliskim Wschodzie. Celem jest określenie powtarzalnych, zrównoważonych i skutecznych praktyk dobroczynności.

Grupa BNP, chcąc również podnieść świadomość społeczną na temat globalnego zjawiska filantropii, najlepsze pomysły każdego roku wyróżnia nagrodami: Grand Prix za filantropijne projekty cechujące się wzorową organizacją, trwałością i zaangażowaniem oraz nagrodą specjalną, która potwierdza silne zaangażowanie w lokalny projekt.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: