eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Ranking lokat bankowych - styczeń 2016

Ranking lokat bankowych - styczeń 2016

2016-01-08 15:27

Ranking lokat bankowych - styczeń 2016

Ranking lokat bankowych - styczeń 2015 © Comugnero Silvana - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Oprocentowanie produktów oszczędnościowych wciąż pozostaje na bardzo niskim poziomie. Comperia.pl przygotowała ranking lokat w styczniu 2016 r. – sprawdź, gdzie opłaca się ulokować pieniądze.

Przeczytaj także: Ranking lokat bankowych - grudzień 2015

Nowo rozpoczęty rok może być trudny dla oszczędzających chcących wykorzystać w tym celu produkty bankowe.
- Już teraz średni odczyt oprocentowania lokat dla rocznych depozytów na kwotę 15 tys. zł ledwie przekracza 1,50 proc. Wiele wskazuje na to, że zmienna ta może ulec jeszcze obniżeniu. Wprowadzenie podatku bankowego oraz wizja kolejnego cięcia stóp przez Narodowy Bank Polski będą działały zniechęcająco do oferowania przez banki wysoko oprocentowanych depozytów – komentuje Jacek Kasperczyk, ekspert porównywarki finansowej Comperia.pl.

Jak radzi Jacek Kasperczyk najlepszym wyjściem z powyższej sytuacji może okazać się założenie lokaty z dłuższym terminem zapadalności. Produkty te uwzględniono w poniższym rankingu.

Najlepszy depozyt dla przyjętych założeń (kwota 15 tys. zł oraz okres od 6 do 12 m-cy) oferuje obecnie Idea Bank. Lokata POWER z oprocentowaniem 3 proc. w skali roku nie wymaga od klienta zakładania konta osobistego, ale można na niej ulokować jedynie nowe środki.

Drugie miejsce zajęła EKOlokata SUPERprocentująca BOŚ Banku. Jej oprocentowanie, podobnie jak u zwycięzcy, wynosi 3 proc. w skali roku, ale wymusza ona na kliencie otwarcie ROR. Co ważne, lokata ta nie posiada maksymalnego limitu wpłaty. Należy jednak pamiętać, że BOŚ tak atrakcyjne oprocentowanie oferuje wyłącznie osobom lokującym w nim nowe środki.

Trzecie miejsce na podium zajęły Alior Bank oraz Idea Bank. Produkty dostępne w obu instytucjach mają oprocentowanie 2,75 proc. w skali roku oraz nie wymagają zakładania kont osobistych. Trzeba jednak zaznaczyć, że oferta Alior Banku dotyczy wyłącznie nowych, a Idea Banku wszystkich środków.

Poza podium znalazł się Getin Bank ze swoją Lokatą Słoneczną III oraz jej internetowym odpowiednikiem. Oba produkty są oprocentowane na 2,70 proc. oraz można na nich ulokować wyłącznie nowe środki. Co istotne, o ile w przypadku tradycyjnej lokaty zakładanej w oddziale maksymalna kwota wynosi 200 tys. złotych, o tyle w produkcie dostępnym online takie ograniczenie nie występuje.

fot. mat. prasowe

TOP5 lokat na 15 tys. złotych, okres oszczędzania od 6 do 12 m-cy

Najlepszą propozycję w badanej kategorii depozytów posiada obecnie Idea Bank.


- Najbliższe 12 miesięcy będzie dość trudne dla osób zainteresowanych lokatami. Niskie oprocentowanie tych produktów oraz powściągliwość banków w oferowaniu nowych, atrakcyjnych depozytów będą działały zniechęcająco. – komentuje Jacek Kasperczyk, Comperia.pl.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (2)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: