eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Najlepsze lokaty krótkoterminowe - maj 2016

Najlepsze lokaty krótkoterminowe - maj 2016

2016-05-13 13:38

Najlepsze lokaty krótkoterminowe - maj 2016

Najlepsze lokaty krótkoterminowe - maj 2016 © Andrey Popov - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Szczęśliwi posiadacze oszczędności mogą swe pieniądze ulokować na lokatach, które łączą w sobie bezpieczeństwo oraz ciągłą dostępność. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl przygotowali ranking najlepszych majowych lokat.

Przeczytaj także: Najlepsze lokaty krótkoterminowe - luty 2016

- Lokata bankowa to jeden z najprostszych i najbezpieczniejszych produktów służących do pomnażania oszczędności. Wynika to z faktu, że po pierwsze sama konstrukcja tego instrumentu jest mało skomplikowana – klient wpłaca do banku pewną kwotę pieniędzy na określony umową czas, a po jego upłynięciu uzyskuje ją z powrotem wraz z narosłymi odsetkami. Po drugie, środki ulokowane na lokacie bankowej podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tys. euro. – mówi Jacek Kasperczyk, analityk Comperia.pl.

Porównywarka finansowa Comperia.pl przeprowadziła ankietę wśród użytkowników Fast50Club dotyczącą ich preferencji oszczędnościowych. Z zebranych odpowiedzi wynika, że osoby te najczęściej poszukują kwartalnych lokat na kwotę 10 tys. zł. Tym samym tytuł Comperia Stars, dla najlepszego produktu wg internautów, przypadł ex aequo Idea Bankowi i Plus Bankowi.

Najlepszy kwartalny depozyt obecnie znajduje się w Idea Banku oraz Plus Banku. Lokata Happy jest adresowana wyłącznie do nowych klientów, a oprocentowanie tego depozytu wynosi 4 proc. w skali roku. Co istotne, aby móc skorzystać z tego rozwiązania nie trzeba zakładać konta osobistego. Z kolei Lokata na Start, oferowana przez Plus Bank, również jest oprocentowania na 4 proc. w skali roku, jednak by móc się cieszyć z tych warunków konieczne jest otwarcie konta osobistego. Dodatkowo z oferty mogą skorzystać wyłącznie osoby, które do tej pory nie posiadały w Plus Banku żadnego produktu depozytowego.

Wśród wyróżnionych ofert na uwagę zasługuje również Smart Lokata na Powitanie oferowana przez Bank SMART oraz 3-miesięczna lokata dla nowych klientów mBanku. Obydwa produkty są oprocentowane na 3,50 proc. skali roku i wymagają od klienta założenia kont osobistych. Rozwiązania te są adresowane wyłącznie do nowych klientów tych banków.
Tuż za podium znalazły się depozyty oferowane przez BGŻOptima oraz Bank Millennium. Obydwa wymagają od klienta zakładania kont osobistych, a ich oprocentowanie zawiera się w przedziale od 3,20 do 3,25 proc. w skali roku.
- Najlepsze kwartalne lokaty bankowe są oprocentowane powyżej 3 proc. w skali roku (liderzy nawet 4 proc.). Trzeba jednak zaznaczyć, że zazwyczaj są one adresowane do nowych klientów danej instytucji lub można na nich ulokować wyłącznie nowe środki. Sporym utrudnieniem może być także konieczność otwarcia ROR. – mówi Jacek Kasperczyk, Comperia.pl.

fot. mat. prasowe

Najlepsze lokaty na 10 tys. złotych, okres oszczędzania 3 m-ce

Najlepszą lokatę na trzy miesiące proponują obecnie Idea Bank oraz Plus Bank


Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Re: Najlepsze lokaty krótkoterminowe - maj 2016

    rusak84 / 2016-05-28 10:52:21

    Polecam spojrzeć na Lokatę WAKACYJNE OSZCZĘDNOŚCI w Idea Banku. Oprocentowanie 3% w skali roku, lokata na 2 miesiące, minimalny próg inwestycji to 1000zł. Ja mam założoną i polecam. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: