eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Eurodolar pogłębił spadki

Eurodolar pogłębił spadki

2014-12-22 12:15

Eurodolar pogłębił spadki

EURUSD © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Miniony tydzień charakteryzował się dużą zmiennością na rynku walutowym. Przede wszystkim uwaga koncentrowała się na rosyjskim rublu i franku szwajcarskim za sprawą nieoczekiwanych decyzji banków centralnych. Bieżący tydzień jest świąteczny wobec zmienność i płynność powoli będą spadać. Jeśli chodzi o kalendarz makroekonomiczny, to ważniejsze dane pojawią się dopiero we wtorek, kiedy to poznamy finalne dane na temat tempa wzrostu gospodarczego w Wielkiej Brytanii w trzecim kwartale oraz dane z USA dotyczące zamówień na dobra trwałe, sprzedaży nowych domów, PKB, wskaźnika PCE oraz indeksu nastrojów Uniwersytetu Michigan.

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia

Dzisiaj z kolei na rynek napłyną tylko dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA wobec czego poniedziałkowa sesja powinna przebiegać dość spokojnie. Eurodolar w piątek pogłębił spadki ustanawiając nowe tegoroczne minimum na poziomie 1,2220. Aktualnie obserwujemy płytką korektę wzrostową. Notowania tej pary pozostają w silnym trendzie spadkowym, jednak świąteczny tydzień może sprzyjać lekkiemu odreagowaniu bądź konsolidacji w węższym zakresie wahań.

W piątek zostały opublikowane istotne dane dotyczące inflacji CPI w Kanadzie. Wskaźnik cen konsumenckich wyhamował bardziej niż przewidywali analitycy. W listopadzie inflacja CPI wyhamowała do 2,0% z 2,4% w skali roku oraz spadła o 0,4% w ujęciu miesięcznym. Z kolei inflacja bazowa spadła do 2,1% z 2,3% rok do roku wobec oczekiwanych 2,4%. Zdaniem Stephen’a Poloz’a inflacja zwolni do 1,4% w drugim kwartale 2015 roku, co jest argumentem za utrzymywaniem niskich stóp procentowych. Presją na walutę kanadyjską utrzymuje się . Para USDCAD oscyluje poniżej istotnego oporu w rejonie 1,1670.

EURUSD


Eurodolar pogłębił spadki w zeszłym tygodniu co przyczyniło się do ustanowienia nowego minimum na poziomie 1,2220. EURUSD zatrzymał się na poziomie wynikającym ze zrównania się ruchu spadkowego z poziomu 1,2569 z falą spadkową z poziomu 1,2599 w stosunku 1:1. Para znajduje się w silnym trendzie spadkowym, jednak świąteczny tydzień może sprzyjać odreagowaniu na tej parze i realizacji zysków z długich pozycji w USD z końcem roku. Opór w postaci 38,2% zniesienia Fib całości fali spadkowej rozpoczętej 16.XII.2014 roku znajduje się na poziomie 1,2352.

fot. mat. prasowe

EURUSD

Eurodolar pogłębił spadki w zeszłym tygodniu co przyczyniło się do ustanowienia nowego minimum na poziomie 1,2220.USDCAD


USDCAD znajduje się w silnym trendzie wzrostowym. Pata wyhamowała nieco zwyżkę w rejonie silnego geometrycznego oporu na poziomie 1,1665 wynikającym z 61,8% zniesienia Fib całości fali spadkowej z poziomu 1,3062. Obecnie na wykresie H4 para testuje górne ograniczenie chmury ichimoku, które obecnie wyznacza najbliższe wsparcie. Sygnałem do silniejszego ruchu kierunkowego powinno być wybicie z zakresu 1,1560-1,1670. Jak na razie jednak wszelkie ruchu korekcyjne są płytkie, co powinno sprzyjać powrotowi do wzrostów na tej parze.

fot. mat. prasowe

USDCAD

USDCAD znajduje się w silnym trendzie wzrostowym.Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

oprac. : Anna Wrzesińska / Noble Securities Noble Securities

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, kursy walut, złoty, dolar, euro, funt, jen

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: