eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Superszybki kredyt dla firm przez Internet

Superszybki kredyt dla firm przez Internet

2013-03-05 12:11

Superszybki kredyt dla firm przez Internet

Kredyty dla firm © Tijana - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Wniosek przez internet, decyzja kredytowa nawet w trzy minuty, pieniądze na koncie maksymalnie następnego dnia i zero dokumentów - o takiej procedurze zaciągania kredytów przedsiębiorcy mogli do tej pory tylko pomarzyć. Dzisiaj szybki kredyt przez internet dla biznesu oferują już cztery banki: mBank, MultiBank, Idea Bank, ING Bank Śląski, mBank i MultiBank.

Przeczytaj także: Kredyt on-line dla firm w ING Banku Śląskim

Przedsiębiorcy starający się o standardowy kredyt muszą przedstawić w banku przynajmniej kilkanaście dokumentów. Ich liczba jest uzależniona od rodzaju kredytu - na przykład przy kredycie inwestycyjnym bank będzie wymagał innych dodatkowych dokumentów niż w przypadku kredytu hipotecznego na zakup prywatnego mieszkania przedsiębiorcy. Generalnie dokumenty potrzebne do zaciągnięcia kredytu można podzielić na kilka grup: dokumenty rejestracyjne (np. zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub odpis KRS, zaświadczenia o nadaniu numerów NIP i REGON), finansowe (kopię księgi przychodów i rozchodów co najmniej za ostatnie kilka miesięcy, wyciągi z rachunków firmowych, PIT-y za rok lub nawet 2 poprzednie lata oraz aktualne zaświadczenia z urzędu skarbowego i ZUS o niezaleganiu z podatkami i składkami na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne), dokumenty dotyczące biznesowego przedsięwzięcia (np. biznes plan w przypadku kredytu inwestycyjnego) i dokumenty związane z zabezpieczeniem kredytu (np. wypis i wyrys z ewidencji gruntów, wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, odpis z księgi wieczystej przypadku zakupu nieruchomości gruntowej zabudowanej).

Uzbierawszy tak dużą liczbę dokumentów, bank musi mieć czas, by się z nimi dokładnie zapoznać. To wszystko sprawia, że proces kredytowy może przeciągać się nawet do kilku tygodni. Tymczasem przedsiębiorcy potrzebują zazwyczaj szybkiego dostępu do pożyczanych pieniędzy, nie chcą również tracić czasu na kompletowanie dokumentów.

fot. Tijana - Fotolia.com

Kredyty dla firm

Banki zaczynają reagować na potrzeby przedsiębiorców. Na rynku pojawiają się oferty szybkiego finansowania, nie wymagające zbierania szeregu dokumentów i zaświadczeń oraz kilku wizyt w oddziale – dostępne za pomocą bankowości elektronicznej.


Decyzja kredytowa w trzy minuty

Banki zaczynają powoli reagować na potrzeby przedsiębiorców. Na rynku pojawiają się już oferty szybkiego finansowania, nie wymagające zbierania szeregu dokumentów i zaświadczeń oraz przynajmniej kilku wizyt w oddziale – dostępne za pomocą bankowości elektronicznej. Z ankiety Tax Care wynika, że obecnie kredyty przez internet oferują mikroprzesiębiorcom cztery banki: Idea Bank, ING Bank Śląski, mBank i MultiBank. Każdy z nich zapewnia, że pożyczane pieniądze będą do dyspozycji prowadzących działalność maksymalnie następnego dnia roboczego. Według deklaracji bankowców, w mBanku decyzja o przyznaniu kredytu zapada w ciągu kwadransa, a w Idea Banku – nawet w trzy minuty. Czy rzeczywiście jest to możliwe? Biorąc pod uwagę, że proces aplikacji o kredyt przebiega w pełni automatycznie – tak.

 

1 2

następna

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: