eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Getin Bank: nowe produkty inwestycyjne

Getin Bank: nowe produkty inwestycyjne

2012-02-27 10:19

Getin Bank wzbogacił swoją ofertę o trzy atrakcyjne produkty inwestycyjno-oszczędnościowe: "Światowe bogactwa" oraz "Światowe rynki" w 2 wariantach. Produkty oferujące 10-letni okres inwestycji są odpowiedzią na rosnące zainteresowanie Klientów długofalowym oszczędzaniem na przyszłość, w tym na emeryturę.

Przeczytaj także: Zyskowna lokata z produktem inwestycyjnym

Dzięki nowoczesnej konstrukcji rozwiązania te, stanowią atrakcyjną alternatywę dla obecnych dotąd na rynku produktów rentierskich.

„Światowe rynki” dają klientom możliwość proporcjonalnego podzielenia posiadanych środków pomiędzy część inwestycyjną, a część lokacyjną, odpowiadającą w swojej konstrukcji depozytowi bankowemu. Oba produkty posiadają 100 procentową ochronę kapitału, a ich część inwestycyjna bazuje na akcjach najważniejszych spółek polskich i zagranicznych, a także na atrakcyjnym rynku towarów i surowców.

Getin Bank konsekwentnie poszerza ofertę produktów długofalowego oszczędzania na przyszłość. Produkty inwestycyjno-oszczędnościowe „Światowe rynki” oraz „Światowe bogactwa” to kolejne propozycje zachęcające klientów do długofalowego inwestowania i oszczędzania w trosce o dostatnią przyszłość.

„Na przykładzie dynamicznie rosnącej sprzedaży 10 i 15-letnich planów długofalowego oszczędzania, obserwujemy wyraźny wzrost zainteresowania Klientów produktami, które pozwoliłyby im systematycznie gromadzić i zabezpieczyć środki na dalszą przyszłość, np. na emeryturę. Nowe produkty Getin Banku to propozycja dla osób, które dysponują już kapitałem i chcieliby go długoterminowo ulokować, natomiast poszukują produktów o większym potencjale zysku, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych depozytów. Zróżnicowanie produktów pod względem wielkości wkładu inwestycyjnego oraz depozytowego sprawia, że zarówno osoby preferujące przewidywalny zysk na lokatach, jak i posiadające większą skłonność do ryzyka, znajdą dla siebie coś atrakcyjnego. 100%-owa ochrona kapitału gwarantuje zaś bezpieczeństwo oszczędności” – mówi Przemysław Guberow, Dyrektor Zarządzający Obszarem Zarządzania Produktem w Getin Noble Banku.

„Światowe bogactwa”

"Światowe Bogactwa" to rozwiązanie w innowacyjny sposób zapełniające lukę na polskim rynku produktów rentierskich. Dotychczasowa oferta w tym zakresie ograniczona była często do niżej oprocentowanych lokat z okresową wypłatą odsetek lub programów opartych o fundusze inwestycyjne, nie zapewniających jednak ochrony zainwestowanego kapitału. "Światowe Bogactwa" to produkt, który daje inwestorom możliwość uzyskania znacznie wyższego potencjału zysku niż tradycyjna lokata rentierska i jednocześnie oferuje 100%-ową ochronę kapitału. Jest to godna rozważenia propozycja na oszczędzanie emerytalne, ponieważ produkt, oprócz możliwości inwestowania wpłaconej składki przez 10 lat, daje opcję kwartalnej wypłaty świadczenia emerytalnego w formie renty. Jego strategia opiera się na sile trzech połączonych indeksów surowcowych: oferujących dostęp do najważniejszych metali szlachetnych i przemysłowych, podstawowych towarów rolnych oraz najbardziej płynnych rynków ropy i gazu, dobieranych z uwzględnieniem bieżącego popytu.

“Światowe rynki” w dwóch wariantach

„Światowe rynki” to propozycja dla osób, które chcą bezpiecznie ulokować swoje oszczędności na przyszłość, ale też zapewnić sobie szansę na zyski potencjalnie wyższe niż na tradycyjnej lokacie. Innowacyjność produktu polega na rozbiciu inwestowanego kapitału na część lokacyjną i inwestycyjną, przy jednoczesnym zachowaniu 100%-owej ochrony kapitału. Do wyboru są dwie proporcje: 50% wkładu lokacyjnego i 50% inwestycyjnego oraz 70% lokacyjnego i 30% inwestycyjnego. Klienci, w zależności od swoich preferencji i skłonności do ryzyka, mogą sami zdecydować, który wariant wybierają.

„Osoby, które posiadają większą sumę pieniędzy, ale nie są skłonne do wysokiego ryzyka, przypuszczalnie wybiorą bardziej ostrożną propozycję z 30% wkładem inwestycyjnym i 70% wkładem depozytowym, podczas gdy Klienci bardziej nastawieni na profity prawdopodobnie skorzystają z wariantu z 50% wkładem inwestycyjnym i 50% wkładem depozytowym” – mówi Przemysław Guberow, Dyrektor Zarządzający Obszarem Zarządzania Produktem w Getin Noble Banku.

Ten nowatorski produkt zawierany jest na 10 lat, z możliwością wcześniejszego zakończenia części depozytowej. Podobnie jak w przypadku produktu „Światowe bogactwa”, możliwe są tu również kwartalne wypłaty odsetek z części depozytowej, zapewniająca stały dochód z kapitału – korzystne źródło przychodu np. na emeryturze. Wybierając ten produkt, klient otrzymuje atrakcyjnie oprocentowanie części depozytowe. Potencjalnie zyski z części inwestycyjnej oparte są na koszyku 5 indeksów: akcji największych polskich spółek – WIG20, funduszach inwestujących w krajach BRICT (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, Turcja) oraz afrykańskich, a także funduszach surowców rolnych, metali i energii. Zysk ten, wraz z zainwestowanym w tę część kapitałem, będzie wypłacany po 10 latach.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: