eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Najlepsze kredyty hipoteczne I 2012

Najlepsze kredyty hipoteczne I 2012

2012-01-17 11:32

Przeczytaj także: Najlepsze kredyty hipoteczne XII 2011


Jednak Dziennik informuje, że zgodnie z art. 9 ust.3 pkt. 3 ustawy obowiązującej od 31 sierpnia 2011r. utrata dopłat grozi tym, którzy wynajmą mieszkanie po wejściu w życie wspomnianej nowelizacji. Jeśli zaś ktoś wynajął mieszkanie wcześniej, to „jak zapewnia resort” – z uwagi na zasadę niedziałania prawa wstecz – nie podlega z tego tytułu wprowadzonym przez ustawę rygorom. Dodajmy, ze dopłatę która wynosi mniej więcej połowę odsetek dostaje się przez osiem lat. I tylko w tym okresie istnieje groźba jej utraty. Warto wiedzieć, że według Ministerstwa wynajęcie mieszkania kupionego w ramach programu „RnS” nie oznacza, że bank automatycznie wypowiada umowę kredytową, a także żąda zwrotu wszystkich wcześniej udzielonych dopłat. Tego typu konsekwencje nie grożą kredytobiorcy, który w ciągu 14 dni od wynajęcia mieszkania poinformuje o tym fakcie bank.

Kredytom z dopłatą państwa warto przyglądać się także z uwagi na fakt, że sprzyjające warunki dla takich zakupów tworzą także deweloperzy. W ostatnim czasie można zauważyć, że deweloperzy zaczynają dostosowywać się do wymogów rynku – obniżają metraż i standard wykończenia nowych mieszkań. To powinno przełożyć się na zwiększenie sprzedaży mieszkań klientom korzystającym z programu „Rodzina na Swoim”, pośrednio wpłynąć także na obniżki cen mieszkań na rynku wtórnym.

Obecnie o kredyty dotowane ze Skarbu Państwa można się ubiegać w ponad dwudziestu bankach, które mają podpisaną umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i oferują kredyty „Rodzina na Swoim“. Poniżej przedstawiamy najciekawsze oferty.

fot. mat. prasowe

Ranking kredytów hipotecznych RnS

Kredyt w ramach programu Rodzina na Swoim najlepiej prezentuje się w Eurobanku


Ranking pokazuje, że najmniej obciążającą ratę (568 zł.) zapłacą kredytobiorcy, którzy wybiorą ofertę Eurobanku. Klienci, którzy zdecydują się skorzystać z propozycji będą zobowiązani do spełnienia kliku warunków. Dostęp do oferty zapewni klientom konto wraz z deklaracją regularnych wpływów z tytułu wynagrodzenia oraz ubezpieczenie na życie oferowane przez bank na cały okres kredytowania. Warto zwrócić uwagę, że po upływie pierwszego roku kredytowania promocyjna marża wzrośnie do poziomu 1.25 proc. (dla LTV do 90 proc. włącznie) lub 1.55 proc. (dla LTV powyżej 90 proc.). Dodatkowo warto pamiętać, że Eurobank nie pobiera prowizji przy wykupie ubezpieczenia od utraty pracy oferowanego przez bank i jego kontynuacji przez min. 3 lata.

Na drugiej pozycji styczniowego rankingu Invigo (podobnie jak w grudniu ’11) prezentuje się oferta banku BNP Paribas, który także zachęca potencjalnych klientów ofertą specjalną. Marża promocyjna w tym banku jest oferowana klientom, którzy posiadają lub otworzą konto w banku, zadeklarują miesięczne wpływy w kwocie nie niższej niż 1 proc. udzielonego kredytu oraz będą dokonywać minimum 3 transakcje bezgotówkowe w miesiącu. Warto zwrócić uwagę, że promocyjna marża będzie obowiązywała przez pięć pierwszych lat kredytowania, a po upływie tego okresu wzrośnie do poziomu 1,29 proc. Warto wspomnieć, że bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu przy wykupie ubezpieczenia na życie oferowanego przez bank.

Dalej możemy przyjrzeć się ofercie Citi Handlowego. Ten bank również oferuje potencjalnym klientom promocyjną marżę (1,1proc.). Skorzystanie z oferty jest uzależnione od założenia konta w banku z deklaracją regularnych wpływów z tytułu wynagrodzenia, nabycia karty kredytowej oraz ustanowienia limitu w koncie.

Co ważne, Klienci Invigo nie zapłacą prowizji za udzielenie kredytu, wycenę nieruchomości oraz za wpis hipoteki. Promocja trwa do 31 marca 2012 r.

Na pozycji czwartej analizujemy propozycję banku Nordea. Bank oferuje promocyjną marżę (1,1 proc.) klientom, którzy otworzą konto w banku wraz z deklaracją regularnych wpływów z tytułu wynagrodzenia, nabędą kartę debetową oraz wykupią ubezpieczenie nieruchomości oferowane przez bank w całym okresie trwania kredytu (koszt 188 zł rocznie).

Dalej, w bieżącym miesiącu zaprezentował się bank PKO BP. Marża w wysokości 1,65 proc. dla Klientów którzy otworzą konto, oraz nabędą kartę kredytową lub ubezpieczenie na życie oferowane przez bank.

poprzednia  

1 ... 3 4 5 6

następna

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: