eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Płatności internetowe PayByNet w Alior Bank

Płatności internetowe PayByNet w Alior Bank

2011-08-17 13:17

Alior Bank uruchomił właśnie system płatności internetowych PayByNet, którego operatorem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. Klienci Alior Banku mogą płacić za zakupy w sklepach internetowych oraz dokonywać opłat w e-urzędzie. Usługa PayByNet jest dostępna w ramach funkcjonalności "Płacę z Alior Bankiem".

Przeczytaj także: Nowoczesne płatności online zyskują na znaczeniu

PayByNet to system przekazujący w trybie on-line informację o realizacji bezpośredniego przelewu pomiędzy klientem, a e-sklepem lub e-urzędem, bez konieczności posiadania przez obie strony rachunku w tym samym banku. Oznacza to, że zapłata za zakupy, czy też opłata urzędowa przesyłana jest bezpośrednio z rachunku bankowego klienta na rachunek bankowy e-sklepu lub e-urzędu, bez wykorzystywania rachunków pośredniczących. Wymiana informacji odbywa się w trybie on-line przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Sam przelew do partnera jest realizowany zgodnie z sesjami ELIXIR. Dzięki temu e-sklep lub e-urząd błyskawicznie otrzymuje potwierdzenie dokonanych przelewów wraz z gwarancją ich realizacji. W przypadku e-sklepów jest to podstawą do wysyłki towaru.

„Alior Bank jest bankiem innowacyjnym oferującym najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które ułatwiają na co dzień klientom zarządzanie ich własnymi środkami finansowymi” - mówi Piotr Widacki, Dyrektor Departamentu Bankowości Internetowej w Alior Banku. „E-handel cieszy się w Polsce stale rosnącą popularnością, dlatego udostępniamy naszym klientom rozwiązania, które maksymalnie upraszczają robienie zakupów przez Internet” - dodaje.

Alior Bank w ostatnim czasie udostępnił szereg nowych funkcjonalności jak:
  • potwierdzenie umowy przelewem (bez kuriera)
  • przelew natychmiastowy dostępny w systemie bankowości internetowej i mobilnej
  • Program Rekomendacyjny
  • Market ubezpieczeniowy

a także na bieżąco wprowadza udogodnienia w systemie takie jak: szybkie wyszukiwanie przelewów, dedykowany szablon przelewu dla przelewu europejskiego, udogodnienia dla osób niewidomych i słabo widzących.

„W odróżnieniu od innych systemów płatności internetowych, przelewy realizowane poprzez system PayByNet przesyłane są bez udziału pośredników” - wyjaśnia Artur Wojtczuk, dyrektor linii biznesowej płatności internetowe w Krajowej Izbie Rozliczeniowej S.A. „Istotne jest, że środki przesyłane są na konto odbiorcy płatności w pełnej kwocie, bez pomniejszania ich
o prowizję, a rozliczenie następuje zbiorczo pod koniec miesiąca, co jest bardzo pomocne przy księgowaniu wpłat” - dodaje.

Jak pokazują badania przeprowadzone przez TNS OBOP, preferowanym przez internautów modelem regulowania opłat za zakupy w sieci są płatności realizowane bezpośrednio z konta płacącego na konto sklepu (61%). „Płacąc za zakupy elektroniczne za pomocą systemu PayByNet, w polu odbiorcy przelewu zobaczymy nazwę sklepu internetowego lub e-urzędu, na rzecz którego dokonaliśmy transakcji, a nie nazwę pośrednika płatności. Daje to zlecającemu płatność pewność, że jego pieniądze dotrą bezpiecznie na właściwe konto” - wyjaśnia Wojtczuk.

PayByNet funkcjonuje obecnie w ponad 300 sklepach internetowych (w tym np.: Merlin.pl, mixmedia.pl, superkoszyk.pl, torres.pl) oraz w ponad 100 jednostkach administracji publicznej (naszymi klientami są między innymi: Urząd m.st. Warszawy, Urząd Miasta Krakowa, Śląski Urząd Wojewódzki, Gmina Miasta Gdańska).

Klienci Alior Banku mogą również korzystać z przelewów realizowanych z firmami partnerskimi: eCardem, Blue Media (w tym na portal Allegro) oraz PayU, pełna lista partnerów jest dostępna pod adresem.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: