eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Dziś produkcja przemysłowa w strefie euro

Dziś produkcja przemysłowa w strefie euro

2010-10-13 11:25

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia


Analiza techniczna


EUR/PLN

Wciąż bez zmian pozostaje sytuacja na głównej parze złotowej. Kurs cały czas waha się, raz w górę, raz w dół, w zakresie 3.9350 - 3.9880. Potwierdzeniem tego, że kurs EURPLN nie jest wrażliwy na informacje makro ze świata i ruchy EURUSD, jest korelacja kursu USDPLN i EURUSD. Za ostatnie 30 dni jest ona bardzo bliska 1. Do większego ruchu na EURPLN potrzebny będzie zatem silny bodziec z rynku krajowego. Czy będzie nim zaplanowana na listopad prywatyzacja polskiej giełdy?

EUR/USD

Ruch południowy na głównej parze walutowej nie zniósł nawet 23.6% ostatniego impulsu wzrostowego. Widać gołym okiem, że presja na dolara i tym samym na nowe maksima na EURUSD jest duża i każdy pretekst do kupna jest dobry. Niewykluczone, że poziom 1.4040 zostanie zaatakowany już dzisiaj, ponieważ na horyzoncie nie widać nic co mogłoby zmienić aktualny sentyment. Jutro publikacja z rynku pracy w USA, ale czy chociaż cień szansy, że wpłynie ona pozytywnie na dolara? Chyba nikt na to nie liczy.

GBP/USD

Nie łatwo jest wyjaśnić zachowanie kursu "kabla" w dniu wczorajszym. Oderwanie od wysokiej korelacji z eurodolarem co prawda uzasadnione jest jastrzębimi wypowiedziami Axela Webera, ale wczorajsze dane makro z Wielkiej Brytanii były przecież również pozytywne.

Fakt jest w każdym razie taki, że GBPUSD wyłamał się dołem z kanału wzrostowego i jego dolne ograniczenie będzie stanowić teraz opór dla notowań tej pary. W dniu dzisiejszym przebiega ono na wysokości 1.5900 - 1.5930.

AUD/JPY

Silna presja na dolara oraz chęć sprawdzenia wcześniejszych zapowiedzi władz monetarnych Japonii sprawia, że USDJPY pozostaje w dalszym ciągu w okolicach 82.00. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda na parze AUDJPY. Tutaj nie ma presji na osiąganie kolejnych minimów i sentyment jest raczej korzystny dla australijskiego dolara. Konsolidacja w zakresie 200 pipsów, która trwa juz prawie miesiąc, jest przynajmniej ciekawym zjawiskiem. Wygląda to tak prawie tak jakby kurs był sztywny. Rynek wyraźnie oczekuje na sprzyjające warunki dla wybicia w kierunku północnym.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 2

oprac. : Kamil Rozszczypała / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, dolar, kursy walut, euro, złoty, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: