eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › USA: indeks ISM dla przemysłu wyniósł 56.2

USA: indeks ISM dla przemysłu wyniósł 56.2

2010-07-02 13:40

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia


Analiza techniczna


EUR/PLN

Złoty dzisiaj lekko umacnia się w porannych godzinach handlu. Sprzyja temu wczorajszy odwrót na amerykańskich giełdach, świadczący o przynajmniej chwilowym wyczerpaniu się potencjału spadkowego. Silny ruch wzrostowy na eurusd utknął w pobliżu poziomu 1,25, co przekłada się na stabilizację notowań USDPLN w przedziale 3,30-3,32. Popołudniu rynek będzie reagował na dane z amerykańskiego rynku pracy. Należy spodziewać się zwiększonej zmienności handlu. Notowania złotego będą uzależnione od sentymentu na giełdach.

EUR/USD

Układ techniczny na EURUSD sprzyjał wzrostom w kierunku 1,2575-1,26 i wczoraj nastąpiła realizacja tego scenariusza. Zaskakujące było jednak tempo w jakim rynek umacniał euro. Co ciekawe, jednocześnie silnie traciło złoto. Dlaczego to ma znaczenie? W trakcie trendu spadkowego na euro, popularnym dealem było sprzedawanie euro i kupowanie złota. Wszystko wskazuje na to, że część inwestorów postanowiła zrealizować zyski. Najbliższym oporem na EURUSD będzie 1,2568, gdzie znajduje się 38,2% zniesienie fibo całej fali spadkowej (1,3690-1,1875). Duża zmienność pojawi się w okolicach godziny 14:30, kiedy to publikowane będą dane z amerykańskiego rynku pracy.

GBP/USD

Silna przecena dolara na rynkach przełożyła się na wzrost notowań GBPUSD w kierunku 1,52. Rynek wybronił strefę wsparcia 1,4855-1,49 i następnie bardzo dynamicznie wznowił trend wzrostowy. Paradoksalnie tak szybkie wzrosty rzadko przeistaczają się w trwalszy ruch, bowiem świadczą o ucieczce krótkich pozycji. Zmienność będzie w dalszym ciągu bardzo duża ze względu na publikacje danych NFP. W przypadku utrzymania tendencji wzrostowej, następnym celem będzie 1,54.

USD/JPY

Wczoraj zwróciliśmy uwagę na to, że trend spadkowy na USDJPY może przyspieszyć po przebiciu psychologicznego wsparcia przy 88,00. Poniżej tego poziomu nazbierało się sporo zleceń stop loss i rzeczywiście, gdy tylko przebity został ten poziom rynek umocnił jena w kierunku 87,00. Taki moment przyspieszenia często wynika właśnie z realizacji stop lossów. Logiczną konsekwencją tego jest odbicie po wyczerpaniu się przymusowych zleceń sprzedaży. Podobnie sytuacja wyglądała na S&P500. Dzisiaj obserwujemy odreagowanie.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 2

oprac. : Wojciech Smoleński / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, kursy walut, złoty, dolar, euro, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: