eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › BOŚ: tanie przelewy zagraniczne

BOŚ: tanie przelewy zagraniczne

2010-06-16 10:40

Od 14 czerwca br przedsiębiorcy, którzy korzystają z Konta Wyjątkowego Biznes BOŚ Banku, mogą zapłacić za przelew zagraniczny tylko 95 gr. Bank Ochrony Środowiska wprowadził do oferty przelew SEPA zrównując jego cenę z opłatą za przelew krajowy w złotych.

Przeczytaj także: Europejskie firmy nie są gotowe na SEPA

Przedsiębiorcy korzystający z przelewów SEPA za każdy z nich zapłacą tylko 95 groszy. Taką samą prowizją objęte są krajowe operacje w złotych.

Obniżka jest radykalna. Dotychczas każdy przelew spełniający kryteria SEPA kosztował bowiem 30 zł. Na rynku ceny za przelewy SEPA wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych. W BOŚ Banku zmiany będą korzystne dla bardzo dużej grupy firm. Aż 80 proc. przelewów dewizowych realizowanych przez klientów BOŚ stanowią bowiem transakcje w Euro, z czego połowa spełnia kryteria SEPA.

Obniżenie opłaty za przelewy SEPA to kolejna korzyść dla przedsiębiorców ze strony Banku Ochrony Środowiska. W maju wprowadzane zostały udogodnienia w ramach Konta Wyjątkowego Biznes. Jest to przede wszystkim darmowy rachunek dla aktywnych klientów (czyli takich, którzy realizują co najmniej 100 przelewów w miesiącu), tanie przelewy i elastyczny kształt oferty.

Nową propozycją dla przedsiębiorców jest także innowacyjny e-Wniosek, otwierający dostęp do kredytów obrotowych i inwestycyjnych przez Internet. Wraz z uruchomieniem tych rozwiązań Bank Ochrony Środowiska zapowiada dalszą ekspansję w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: