eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Kurs dolara pod presją

Kurs dolara pod presją

2009-05-12 11:56

Kurs dolara pod presją

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Wczorajsze poranne sygnały słabości indeksów zostały potwierdzone i poraz pierwszy od wielu dni końcówka sesji w USA nie była wzrostowa.

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia

Na razie takie zachowanie świadczy jedynie o chęci realizacji zysków pod istotnym oporem technicznym w postaci średniej 200 dniowej pod którą znajdują się główne indeksy (S&P500, DJIA, DAX). Rynek w takich sytuacjach często zachowuje się perfidnie. Nawet jeśli ten opór zadziała w średnim terminie, to w krótkim terminie rynek najprawdopodobniej go przebije. Dzisiaj od rana rynki zachowują znacznie lepiej niż wczoraj. DAX wrócił w okolice 4,900, kontrakty na S&P500 wskazują na neutralne otwarcie. Dolar, po wczorajszej korekcie, ponownie znalazł się pod presją. Osłabia się jen i umacnia się funt - dwa barometry nastrojów sygnalizują spadek awersji do ryzyka. W dniu dzisiejszym publikowane będą dane dane o produkcji przemysłowej oraz bilans handlu zagranicznego z Wielkiej Brytanii, a także bilans handlu zagranicznego z USA. Dane o produkcji przemysłowej powinny wpłynąć pozytywnie na funta.

Spodziewamy się kontynuacji trendu osłabienia dolara w najbliższym czasie. Możliwy jest atak na marcowe szczyty przy 1,3736. Złoty w takim scenariuszu powinien zyskiwać w szczególności do dolara. W relacji do euro polska waluta będzie bardziej stabilna.

Wczorajsze poranne sygnały słabości indeksów zostały potwierdzone i poraz pierwszy od wielu dni końcówka sesji w USA nie była wzrostowa. Na razie takie zachowanie świadczy jedynie o chęci realizacji zysków pod istotnym oporem technicznym w postaci średniej 200 dniowej pod którą znajdują się główne indeksy (S&P500, DJIA, DAX). Rynek w takich sytuacjach często zachowuje się perfidnie. Nawet jeśli ten opór zadziała w średnim terminie, to w krótkim terminie rynek najprawdopodobniej go przebije. Dzisiaj od rana rynki zachowują znacznie lepiej niż wczoraj. DAX wrócił w okolice 4,900, kontrakty na S&P500 wskazują na neutralne otwarcie. Dolar, po wczorajszej korekcie, ponownie znalazł się pod presją. Osłabia się jen i umacnia się funt - dwa barometry nastrojów sygnalizują spadek awersji do ryzyka. W dniu dzisiejszym publikowane będą dane dane o produkcji przemysłowej oraz bilans handlu zagranicznego z Wielkiej Brytanii, a także bilans handlu zagranicznego z USA. Dane o produkcji przemysłowej powinny wpłynąć pozytywnie na funta.

Spodziewamy się kontynuacji trendu osłabienia dolara w najbliższym czasie. Możliwy jest atak na marcowe szczyty przy 1,3736. Złoty w takim scenariuszu powinien zyskiwać w szczególności do dolara. W relacji do euro polska waluta będzie bardziej stabilna.

Najważniejsze wiadomości

  • CA: Indeks cen nowych domów m/m: -0.5%, prognoza: -0.5%.
  • NO: Inflacja bazowa CPI m/m: 0,3%, zgodna z oczekiwaniami. r/r: 2,7% wobec oczekiwanych 2,6%.
  • SK: Produkcja przemysłowa r/r: -15.8%, prognoza: -14.6%
  • NO: Inflacja CPI: 0,2% m/m, zgodnie z oczekiwaniami; 2,9% wobec oczekiwań na poziomie 2,8%.
  • PL: Zdaniem Ludwika Koteckiego w 2010 roku deficyt sektora finansów publicznych może spaść do 3% PKB z 4.6% PKB w 2009 roku.
  • UK: Inflacja bazowa PPI m/m: 0.4%, prognoza: 0.1%
  • US: Zapasy hurtowników m/m: -1.6%, prognoza: -1.0%.
  • FR: Produkcja przemysłowa m/m: -1.4%, prognoza: -0.6%; r/r: -15.8%, prognoza: -14.6%.

Główne wydarzenia dnia


 

1 2

następna

oprac. : W. Smoleński, A. Jacewicz / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, dolar, kursy walut, euro, złoty, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: