eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › USA: koncerny motoryzacyjne mają ostatnią szansę

USA: koncerny motoryzacyjne mają ostatnią szansę

2009-03-31 12:23

Przeczytaj także: Rynek akcji USA - korekta

OBSERWUJ AKCJE


BZ WBK - sektor bankowy w ostatnich dniach całkiem nieźle sobie radził na warszawskim parkiecie, lecz po kilku wzrostowych sesjach przyszła pora na weryfikację siły popytowej strony rynku. Akcje BZ WBK odrobiły dużą część strat, ale bariera w postaci zniesienia 38,2 proc. wcześniejszych spadków z okresu styczeń - luty, okazała się punktem zwrotnym. Sygnał sprzedaży pojawił się na wskaźniku RSI, a jeśli cena akcji utrzyma się poniżej 80 PLN lada moment potwierdzi go również MACD. Tuż powyżej ceny 80 PLN za akcję przebiega również średnioterminowa linia trendu spadkowego, która z pewnością nie będzie sprzyjać inwestorom kupującym papiery banku.

POINFORMOWALI PRZED SESJĄ


Wola Info - dostarczy do ZUS sprzęt komputerowy o wartości 5,8 mln PLN brutto.

Resbud - zarząd spółki podjął decyzję o jej połączeniu z ABM Solid. ABM Solid wystąpi w roli podmiotu przejmującego. Plan połączenia nie został jeszcze przygotowany. Fuzja ma pomóc znaleźć oszczędności i ułatwić Resbudowi dostęp do finansowania i rozwoju.

Vistula Group - złożyła wniosek o upadłość spółki zależnej Galeria Centrum Sp. z o.o. Wniosek dopuszcza możliwość zawarcia układu z wierzycielami.

NFI Octava - fundusz zmienił siedzibę i przedłużył prezesurę Piotra Rymaszewskiego na kolejną dwuletnią kadencję.

Magna Polonia - WZA powołało do rady nadzorczej Mirosława Barszcza, Mirosława Jasiniewicza, Zbigniewa Kazimierczaka, Kingę Stanisławską i Jacka Sochę.

Kredyt Bank - rozwiązał umowę z agencją ratingową Fitch, ponieważ nie planuje w najbliższym czasie pozyskiwać finansowania z rynku. Fitch obniżył rating indywidualny banku z C/D na D, ze względu na możliwe pogorszenie warunków działania banków w Polsce. Fitch uważa, że baza kapitałowa Kredyt Banku zapewnia jedynie ograniczone zabezpieczenie w przypadku realizacji negatywnego scenariusza.

PROGNOZA GIEŁDOWA


Po gwałtownych spadkach także w USA jest dziś szansa na odreagowanie. Po pierwsze indeksy w USA nie pogłębiały już znacząco spadków w porównaniu do tego, co oglądaliśmy jeszcze w czasie trwania sesji na GPW. Po drugie kontrakty na amerykańskie indeksy rosną dziś rano. Po trzecie mamy za sobą dwa dni silnej wyprzedaży i pora pomyśleć o odbiciu. Trudno jednak powiedzieć jak silne może ono być - wielu inwestorów mogło wczoraj podjąć decyzję o wycofaniu się z rynku przy najbliższej okazji. Dlatego dzisiejsza sesja spełni dość istotną rolę - pokaże nam skalę pesymizmu rynku. Płytkie odbicie z niskimi obrotami to zaproszenie do dalszego sprzedawania akcji. Na ostateczny wynik wpływ mogą mieć dane z USA - indeks cen domów i indeks zaufania konsumentów.

WALUTY


Na dziennych wykresach kursów najważniejszych walut względem złotego pojawiły się właśnie sygnały kupna wskazane przez MACD. Oznacza to, że inwestorzy kierujący się wyłącznie analizą techniczną mają kolejne argumenty przeciwko naszej walucie. We wtorek ok. godziny 9 czasu warszawskiego złoty odrabiał straty z poprzedniej sesji i umacniał się wobec dolara amerykańskiego o ok. 1 proc. (3,55 PLN), euro potaniało o 0,5 proc. (4,70 PLN), a frank kosztował 3,09 PLN. Eurodolar poruszał się okolicy 1,325 USD.
Kurs złotego - odreagowanie

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: