eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › USA: wyższe rekomendacje dla Intela i Cisco

USA: wyższe rekomendacje dla Intela i Cisco

2007-06-29 11:29

Przeczytaj także: RPP zaskoczyła rynki finansowe


Po sesji Research In Motion zachwycił graczy wynikami kwartalnymi i prognozami (cena akcji rosła o 16 procent), a Palm ich zawiódł. Nastroje jednak były generalnie zadziwiająco dobre. AHI wzrósł o 0,45 proc. (to bardzo dużo jak na indeks handlu posesyjnego), kontrakty też lekko rosną pociągnięte przede wszystkim zwyżką indeksów w Azji. Tam gracze reagują na dane z Japonii, gdzie spadła inflacja i bezrobocie, a wzrosły wydatki gospodarstw domowych. Wszystko (ostatni dzień półrocza) wydaje się więc sprzyjać wzrostowi indeksów w USA, ale wczorajsze zachowanie rynku ostrzega, ze to nie musi być takie proste, jak się wydaje.

Piątkowe kalendarium jest pełne po brzegi. Jednak przedpołudniowe publikacje europejskich indeksów nastrojów nieznacznie jedynie wpłyną na zachowanie rynków finansowych. Tak jest prawie zawsze. Nie spodziewam się również większej reakcji po publikacji inflacji dla strefy euro. Prognozy mówią, że pozostanie na poziomie 1,9 proc. Gdyby jednak znacznie (to się zdarza bardzo rzadko) odchyliła się od prognoz to kurs EUR/USD spadnie, jeśli inflacja będzie wyższa lub osunie się, jeśli będzie niższa. Będą to jednak ruchy wybitnie krótkoterminowe. Rynek akcji nie zareaguje. Dopiero dane amerykańskie wprowadzą trochę ożywienia. Godzinę przed rozpoczęciem sesji w USA dowiemy się, jakie były w maju wydatki i przychody Amerykanów. Im będą wyższe tym lepiej dla gospodarki, ale gorzej dla inflacji, więc dane dobre wcale nie muszą pomóc posiadaczom akcji. Jednak gracze skupią się przede wszystkim na bazowym wskaźniku wydatków osobistych (PCE core). Im niższy będzie jego wzrost w maju (mniejsze zagrożenie inflacją) tym lepiej dla akcji i gorzej dla dolara.

W okolicach godziny 16.00 pojawią się jeszcze 3 raporty. Pierwszy będzie indeks Chicago PMI, który pokaże jak rozwijała się gospodarka w regionie Chicago. Ten indeks ostatnio zmienia się z miesiąca na miesiąc bardzo gwałtownie raz sygnalizując stagnację, a za chwilę szybki rozwój. Dlatego też jego wpływ na zachowanie rynków może być niewielki, ale teoretycznie im indeks będzie wyższy tym lepiej dla dolara (niekoniecznie dla akcji, bo może wzrosnąć rentowność obligacji). Dane o wydatkach na konstrukcje budowlane i indeks nastroju Uniwersytetu Michigan będą już tylko uzupełnieniem, które nieznacznie wpłynie na zachowanie rynków. Wiemy przecież, że na rynku nieruchomości sytuacja jest trudna, więc niskie wydatki nikogo nie zdziwią. Jeśli zaś chodzi o indeks nastroju to po pierwsze jest to weryfikacja danych z połowy miesiąca, a po drugie znany jest już bardziej brany pod uwagę indeks Conference Board. Jak widać decydować o nastrojach graczy powinien bazowy wskaźnik wydatków osobistych.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 2 3

oprac. : Piotr Kuczyński / Xelion Xelion

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: