eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Rynek wtórny nieruchomości w USA: sprzedaż znów spadła

Rynek wtórny nieruchomości w USA: sprzedaż znów spadła

2007-06-26 10:16

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia


Analiza techniczna


EUR/PLN
Dziś rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie RPP, natomiast jutro zapoznamy się z decyzją odnośnie stóp procentowych. Nie sądzimy jednak, by w tym miesiącu wzrósł koszt pieniądza, pomimo iż jesteśmy obecnie w cyklu zacieśniania polityki monetarnej. Złoty pozostanie pod wpływem publikowanych dzisiaj danych o bezrobociu i sprzedaż detalicznej z Polski, pozostając słabszy w oczekiwaniu na publikacje. Pozostajemy w 3- groszowym zakresie wahań. Solidne wsparcie stanowi rejon 3,7700, natomiast istotny opór wyznacza poziom 3,8000 i 3,8033 wyznaczone przez 38,2% zniesienia fib ostatniej fali spadkowej. Złoty pozostaje słabszy od rana i jeśli taka tendencja się utrzyma, to prawdopodobnie będziemy testowali okolice 3,8060 (maksimum z 19 czerwca).

EUR/USD

Wczorajszy odczyt indeksu zaufania konsumentów z Niemiec pokazał, że konsumenci wydają się być nastawieni bardziej optymistycznie, o czym świadczył jego wzrost powyżej oczekiwań do poziomu 8,4pkt. Eurodolar konsoliduje się w okolicach szczytu, pozostając w wąskim 25 pipsowym zakresie. Obecnie kurs napotkał opór wynikający z linii poprowadzonej po ostatnich maksimach, więc istnieje ryzyko korekty w okolice 1,3410/20. Niska zmienność wynika przede wszystkim z oczekiwania na czwartkowy komunikat Fed. W dalszym ciągu wszelkie ruchu korekcyjne w rejony 1,3400 wykorzystalibyśmy do wznawiania długich pozycji w eurodolarze. 20-okresowa średnia na wykresie dziennym wyznacza wsparcie w rejonie 1,3415.

GBP/USD

Nastroje inwestorów pozostają optymistyczne, głównie za sprawą opublikowanych w zeszłym tygodniu danych a także wzrostu oczekiwań na kolejną podwyżkę stóp w kolejnym miesiącu. Silny opór na poziomie 2,0000 zadziała, jednak jak na razie nic nie zagraża obecnym wzrostom na parze GBPUSD. Silnym wsparciem pozostaje rejon 1,9910. W dalszym ciągu preferowalibyśmy długie pozycje w GBPUSD zajmowane najchętniej w rejonie 1,9920/30. Kalendarz ekonomiczny z Wielkiej Brytanii jest ubogi w tym tygodniu, tak więc funt głównie będzie pod wpływem publikowanych danych z gospodarki amerykańskiej.

USD/JPY

Jen pozostaje na rekordowo niskich poziomach. Bank Japonii dał niedawno do zrozumienia, że musi utwierdzić się w przekonaniu, że gospodarka nabiera tempa zanim nastąpią kolejne podwyżki. Na razie jednak nie ma ku temu perspektyw. Jenowi nie pomogła zbytnio również publikacja corocznego raportu Banku Rozliczeń Międzynarodowych, w którym zwrócono uwagę na spadek wartości japońskiej waluty do najniższego od lat poziomu w stosunku do wielu walut. Od wczoraj jen zyskał trochę na wartości, być może jest to początek większej korekty. Silne wsparcie wyznacza rejon 122,80 i w dniu dzisiejszym spodziewamy się kontynuacji ruchu w te rejony. Najbliższy opór to okolice 123,45/50.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 2

oprac. : W. Zdanowicz, W. Smoleński, A. Jacewicz / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, kursy walut, złoty, dolar, euro, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: