eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Fundusze hedgingowe będą bardziej przejrzyste

Fundusze hedgingowe będą bardziej przejrzyste

2007-05-09 11:38

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia


Analiza techniczna


EUR/PLN
Silniejszy dolar, jen i korekta cen akcji – przynajmniej w pierwszej połowie dnia – przyczyniły się do tego, że wczoraj złoty znajdował się pod lekką presją. Wpływ tych wydarzeń nie był jednak zbyt duży, gdyż EURPLN rósł z bardzo dużymi porami. Gdybyśmy mieli kontynuację ruchu do góry to bardzo silny opór ponownie pojawiłby się przy 3.7620 a całe osłabienie nie powinno przekroczyć 3.77. Uważamy, że ma ono charakter czysto korekcyjny i związane jest z realizacją zysków przed istotnymi wydarzeniami fundamentalnymi w postaci decyzji FOMC i ECB. Zarówno jedna i druga decyzja może być sygnałem do kontynuacji trendu, gdy inwestorzy odbudują pozycji jak te wydarzenia miną. 3.76 jest pierwszym poziomem na którym sprzedawalibyśmy EURPLN.

EUR/USD

Nie oczekujemy, aby FED dzisiaj istotnie zmienił swoją retorykę. Dane na temat PKB w I kw. oraz stabilizacja indeksów inflacji (w tym PCE) nie dają powodów do zwiększenia nacisku na konieczność walki z inflacją. Z drugiej jednak strony sygnały, że drugi kwartał może być znacznie lepszy niż pierwszy sugerują, że FED nie zacznie jeszcze przygotowywać gruntu pod obniżki. Po decyzji i komunikacie inwestorzy mogą odreagować wczorajsze spadki EURUSD w oczekiwaniu na to, że ocena sytuacji gospodarczej na czwartkowym posiedzeniu ECB będzie znacznie bardziej optymistyczna a retoryka bardziej jastrzębia. Z tych względów preferujemy długie pozycje w EURUSD i ewentualne spadki w kierunku 1.35 wykorzystywalibyśmy do zakupów.

GBP/USD

W ostatnim czasie funtdolar dość wiernie podąża za eurodolarem. W czwartek zapoznamy się z decyzją Banku Anglii odnośnie stóp, jednak dzisiaj uwaga powinna się skupiać wokół komunikatu FOMC. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że korekcyjne umacnianie się dolara będzie kontynuowane również w dniu dzisiejszym do publikacji komunikatu i decyzji. Widzielibyśmy możliwość kontynuacji ruchu spadkowego w okolice 1,9842, gdzie obecnie znajduje się wsparcie wynikające z 50% zniesienia, a także są to okolice ostatniego minimum. Sadzimy, że te poziomy będą bronione i atrakcyjne do wznawiania długich pozycji w GBPUSD, choć technicznie dobry poziom do zakupów wyznaczają dopiero okolice 1,98. Opór wyznacza linia poprowadzona po ostatnich maksimach, przebiegająca w okolicy 1,9930.

USD/JPY

W dniu wczorajszym umocnienie jena miało związek z dostosowywaniem pozycji przed decyzją FOMC. USDJPY znalazł wsparcie na 41,4% zniesienia fali wzrostowej z poziomu 118,20. Sądzimy, że rejony 119,30-50 sa atrakcyjnyym poziomem do zakupów USDJPY. Brak perspektyw na szybkie podwyzki stóp procentowych w Japonii powodują, że carry-trade na jenie pozostaje bardzo atrakcyjny. Najblizszy opór to okolice 120,00. USDJPY znajduje się posrodku kanału wzrostowego, który zaczał się kształtować na poczatku marca tego roku. W dalszym ciagu widzielibysmy mozliwość osłabienia się jena w okolice górnej granicy tego kanału. Po dzisiejszym komunikacie FOMC własnie na jenie spodziewamy się większej zmienności.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 2

oprac. : Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, kursy walut, złoty, dolar, euro, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: