eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Bez obniżek stóp w USA

Bez obniżek stóp w USA

2006-10-06 11:39

Bez obniżek stóp w USA

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Zarówno wypowiedzi szefa FED jak i nowego prezesa Banku Rezerwy Federalnej w Philadelphi Plossera potwierdziły naszą tezę, że oczekiwania odnośnie obniżek stóp procentowych w tym lub na początku przyszłego roku są zupełnie nieuzasadnione.

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia

Co więcej, Plosser uważa, że największym zagrożeniem dla amerykańskiej gospodarki jest obecnie inflacja i nie ma zagrożenia wystąpienia recesji w 2007 roku. Uważa on, że tempo wzrostu przyspieszy w przyszłym roku. Opinia, że FED zacznie obniżać stopy procentowe od drugiego kwartału dość dobrze zadomowiła się w świadomości inwestorów, co spowodowało silne wzrosty cen obligacji w ostatnich tygodniach. Od momentu gdy zaczęły pojawiać się dane i komentarze niesprzyjające tej tezie rynek obligacji zatrzymał się. Wczoraj po wypowiedziach przedstawicieli FED obligacje a dolar zyskał. Dzisiejszy dzień do 14.30 zapowiada się spokojnie. Po publikacji danych NFP można spodziewać się większych ruchów. Sądzimy, że te dane mogą być całkiem dobre i rynek zareaguje na nie umocnieniem dolara. EURUSD znajduje się obecnie na dość newralgicznym poziomie (opiera się na tygodniowej linii wsparcia) i możemy rano zobaczyć próbę realizacji zleceń stop-loss poniżej 1.2670. Inwestorzy nie będą jednak sprzedawali EURUSD licząc na kontynuację ruchu ze względu na dane NFP.

Najważniejsze wiadomości


  • E12: Europejki Bank Centralny podniósł stopy procentowe w strefie euro o 25 pb. bazowych do poziomu 3,25 proc.
  • GB: Bank Anglii pozostawił podstawową stopę procentową na niezmienionym poziomie 4,75 proc.
  • DE: Indeks PMI dla sektora usług wzrósł we wrześniu do 54,4 pkt. z 54,3 pkt. miesiąc wcześniej, jednak był niższy od oczekiwań analityków 55,2 pkt.
  • E12: Stopa bezrobocia w strefie euro wzrosła do 7,9 proc. z 7,8 miesiąc wcześniej. Analitycy spodziewali się spadku do
    7,7 proc.
  • E12: Sprzedaż detaliczna w strefie euro wzrosła w sierpniu o 0,7 proc. m/m i 2,4 proc. r/r (prognoza odpowiednio 0,4 i
    1,9 proc.). Lipcowy wzrost został zrewidowane w dół do 0,4 z 0,6 proc. m/m.
  • .US: Indeks ISM dla sektora usług spadł we wrześniu do 52,9 pkt. z 57 pkt. miesiąc wcześniej (prognoza: 56 pkt.). Zamówienia fabryczne nie zmieniły się m/m (prognoza: -0,2 porc.)
  • E12: Inflacja producentów (PPI) w ujęciu rocznym zgodnie z oczekiwaniem spadła w sierpniu do 5,7 proc. z 5,9 proc. miesiąc wcześniej.
  • US: Indeks ISM dla sektora produkcyjnego spadł we wrześniu do 52,9 pkt. z 54,5 pkt. miesiąc wcześniej (prognoza: 53,5 pkt.). Subindeks cen zapłaconych wyniósł 61 pkt. (prognoza: 67,5 pkt.).


Główne wydarzenia dnia



 

1 2 3

następna

oprac. : Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, kursy walut, złoty, dolar, euro, funt
Europa lekko pod kreską

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: