2022-01-16 00:50
Przeczytaj także: Czy ubezpieczenie na narty chroni przed COVID-19?
Warto podkreślić, że informacje dotyczące analizowanych krajów mają związek tylko z działalnością publicznej opieki medycznej - dodaje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.
Prywatna służba zdrowia jest natomiast w pełni odpłatna - nawet niezależnie od tego, czy chory lub poszkodowany Polak posiada Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Warto o tym wiedzieć, bo czasem na zagranicznym urlopie okazuje się, że najbliższą placówką medyczną jest właśnie prywatna klinika - tłumaczy Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.
W praktyce czasem okazuje się, że ryczałtowe lub częściowo refundowane koszty leczenia szpitalnego wcale nie będą największym problemem - ostrzega Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.
Narodowy Fundusz Zdrowia zrefunduje kosztowny transport tylko, jeżeli będzie spełniona tzw. przesłanka ekonomiczna (tzn. leczenie zagraniczne sumarycznie okaże się droższe niż krajowe po wliczeniu transportu chorego) - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.
Może się to wydać nieco dziwne niektórym osobom przyzwyczajonym do faktu, że zarówno Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, jak i Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe nie wystawia rachunków za podjęte akcje - komentuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.
Mowa o transporcie zwłok do Polski, który również bywa bardzo drogi i podobnie jak transport sanitarny kosztuje np. kilkadziesiąt tysięcy złotych - podkreśla Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.
Oczywiście, trzeba też pamiętać, że nie każde ubezpieczenie turystyczne zapewnia ochronę podczas jazdy na nartach lub snowboardzie (nawet rekreacyjnej) bez dopłaty składki. Sporty zimowe są bowiem dość kontuzjogenne - mówi Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.
fot. mat. prasowe
Koszty publicznej opieki medycznej ponoszonych przez posiadaczy EKUZ
Turysta z Polski mimo posiadania karty EKUZ płaci za te same usługi, co miejscowi pacjenci objęci publiczną opieką medyczną.
Wcześniejsza analiza Ubea.pl wskazuje jednak, że takie publiczne leczenie za granicą nie oznacza gwarancji braku kosztów - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.
oprac. : eGospodarka.pl
Jakie ubezpieczenie na narty warto wykupić?
EKUZ czy ubezpieczenie turystyczne – co wybrać na narty?
EKUZ to nie jest ubezpieczenie na narty
Ubezpieczenie narciarskie. Ile kosztuje spokój?
Gdzie na narty w czasie pandemii? Wybór (na razie) nie imponuje
Wyjazd na narty: najczęstsze kontuzje i koszty ich leczenia
Bezpieczny wyjazd na narty. Co ubezpieczyć?
5 wskazówek przed wyjazdem na ferie zimowe
Kiedy wyjazd na narty będzie kosztował kilkadziesiąt tysięcy?
Inwestowanie w złoto dobre na kryzys
Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe IV 2022 r.
Stopy procentowe, czyli 3 lata najtańszego pieniądza w historii
O 38,8% spadła wartość zapytań o kredyty mieszkaniowe w kwietniu 2022
Wyniki finansowe banków 2015
Źródła finansowania MŚP w Polsce i UE. Leasing w czołówce
Jestem zatrudniona w Polsce na umowę o pracę, obecnie jestem w ciąży i przebywam na zwolnieniu chorobowym. Mój mąż pracuje w Niemczech ...
Witam, do marca pracowałam na umowie o pracę i mam też umowę zlecenie do końca 2020 (z innym pracodawca). Wypowiedziałam umowę o pracę w ...
Rośnie popyt na elektryczne samochody. BEV wyprzedzi stare napędy?
Monitor AOC AG274QZM
Zniesienie stanu epidemii a świadczenie postojowe
Co i dokąd eksportuje Francja?
Mercedes-AMG GT 63 S 4-Door Coupe
Długi weekend czerwcowy droższy niż majowy
Handel zagraniczny I-III 2022. Ujemne saldo na poziomie 30 mld PLN