eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Zaplanuj przelewy Elixir przed majówką

Zaplanuj przelewy Elixir przed majówką

2021-04-28 11:40

Zaplanuj przelewy Elixir przed majówką

Zaplanuj przelewy przed majówką © fot. mat. prasowe

Przed nami weekend majowy, Jako, że 3 maja mamy dzień ustawowo wolny od pracy, także przelewy Elixir będą realizowane w ograniczonym zakresie. Jak zaplanować przelewy przed majówką?

Przeczytaj także: Kiedy zrobić przelew w Boże Narodzenie i Sylwestra?

Przelewy w systemie Elixir są realizowane w dni robocze w czasie jednej z trzech sesji, w godzinach: 9:30, 13:30 i 16:00. Nie są jednak realizowane w dni ustawowo wolne od pracy i weekendy. Tak więc 3 maja system rozliczeniowy Elixir ma przerwę w funkcjonowaniu. Dlatego przelewy zlecone w piątek 30 kwietnia po godz. 16.00, zostaną rozliczone w trakcie porannej sesji kolejnego dnia roboczego, czyli we wtorek, 4 maja.

W przypadku Euro Elixir – systemu rozliczającego przelewy w unijnej walucie (krajowe i kierowane do strefy euro) – zmian w organizacji pracy nie będzie. 3 maja, tak jak w każdym dniu roboczym zostanie przeprowadzonych 6 sesji rozliczeniowych – ten dzień nie jest bowiem dniem wolnym dla europejskich rozliczeń w euro.

Przydatne linki:
Sesje elixir


Niezależnie od funkcjonowania systemów Elixir i Euro Elixir, do dyspozycji klientów banków pozostaje system przelewów natychmiastowych Express Elixir. System działa w trybie 24/7/365, także w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy, umożliwiając przesyłanie środków pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach. Realizacja przelewu natychmiastowego uwarunkowana jest jednak dostępnością banku nadawcy i odbiorcy w danym momencie, a ta może być ograniczona, np. ze względu na przerwy konserwacyjne.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: