eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Założenie konta za pomocą selfie w Santander Bank Polska

Założenie konta za pomocą selfie w Santander Bank Polska

2020-12-15 00:30

Założenie konta za pomocą selfie w Santander Bank Polska

Santander Bank Polska wprowadza otwarcie konta za pomocą selfie © Tanusha - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

W Santander Bank Polska zdalne założenie konta będzie jeszcze łatwiejsze. Teraz zrobimy to, potwierdzając swoją tożsamość za pomocą selfie. Jak otworzyć Konto Jakie Chcę w ten sposób?

Przeczytaj także: Ile kliknięć potrzebujesz, żeby założyć konto przez internet?

Początek procedury wygląda tak samo jak jak otwieranie każdego konta zdalnego - klient wypełnia wniosek. Następnie jest proszony o zrobienie zdjęcia twarzy, zdjęcia dowodu osobistego oraz wykonanie prostych gestów, np. kiwnięcie głową czy mrugnięcie oczami. Na tej podstawie, za pomocą automatycznych metod biometrycznych, bank potwierdza tożsamość przyszłego klienta.

Aby założyć Konto Jakie Chcę w ten sposób, wystarczy ściągnąć aplikację Santander mobile i na głównym ekranie wybrać Oferta > Załóż konto. Nowa wersja aplikacji będzie dostępna w ciągu kilku dni.
Biometria, jako sposób potwierdzania tożsamości klientów, staje się coraz bardziej popularna także w bankach. Teraz udostępniamy kolejną, prostą i intuicyjną metodę otwierania konta w pełni zdalnie, bez połączenia wideo z doradcą, wychodzenia z domu czy kontaktu z kurierem. Rozwiązanie to zapewnia jeszcze większą wygodę – mówi Tomasz Niewiedział z Santander Bank Polska.

Do tej pory klienci, którzy zdalnie otwierali konto w Santander Bank Polska, mogli skorzystać z jednej z trzech metod potwierdzania tożsamości:
  • Rozmowa wideo z doradcą – po wypełnieniu wniosku przyszły klient łączy się z doradcą, który potwierdza jego tożsamość.
  • Przelew internetowy z konta w innym banku – po wypełnieniu wniosku klient robi przelew na 1 zł z innego banku, a bank na tej podstawie potwierdza jego tożsamość.
  • Kurier – klient składa wniosek, umowę dostarcza mu kurier, który potwierdza jego tożsamość, a podpisana umowa trafia z powrotem do banku.

Teraz przyszły klient może złożyć wniosek o konto jeszcze szybciej i wygodniej dzięki opcji „konto na zdjęcie” dostępnej w aplikacji Santander mobile.

W telefonie wygląda to następująco:

fot. mat. prasowe

Santander mobile

Teraz przyszły klient może złożyć wniosek o konto jeszcze szybciej i wygodniej dzięki opcji „konto na zdjęcie” dostępnej w aplikacji Santander mobile.


Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

PARTNER DZIAŁU FINANSE:

7% na koncie dla firm. Sprawdź

Advertisement

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: