eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › PKO Junior dla dzieci poniżej 13 roku życia

PKO Junior dla dzieci poniżej 13 roku życia

2014-04-18 13:00

PKO Junior dla dzieci poniżej 13 roku życia

PKO Junior dla dzieci poniżej 13 roku życia © Sophia - Fotolia.com

Oferta PKO Junior ewoluuje. Bank udostępnia właśnie karty przedpłacone, z których korzystać będą mogły dzieci poniżej 13 roku życia. Karta została przygotowana z myślą o dzieciach, które nie ukończyły 13 lat, jednak jej posiadaczem jest zawsze osoba dorosła. Rodzic może przekazać kartę w użytkowanie swojemu dziecku, ale może także sam jej używać.

Przeczytaj także: PKO Junior: bank dla dzieci

W ramach oferty PKO Junior Bank udostępnił przedpłaconą kartę PKO Junior w formie klasycznego plastiku umożliwiającego dokonywanie płatności na całym świecie w punktach akceptujących płatności kartami VISA, w Internecie oraz wypłaty z bankomatów. W ponad 3 tysiącach bankomatów należących do PKO Banku Polskiego, bankomaty automatycznie rozpoznają kartę PKO Junior, wyświetlając ekrany dostosowane do wieku dzieci, zarówno pod względem wyglądu, jak i języka.

- Udostępniamy naszym najmłodszym klientom łatwe i wygodne narzędzie płatnicze dostosowane do ich potrzeb, umożliwiając im dokonywanie transakcji bezgotówkowych. Jesteśmy przekonani, że nowoczesne, kolorowe i dopasowane do gustu dzieci grafiki i wzory, spotkają się z ich uznaniem – mówi Ewa Grabarczyk, Dyrektor Departamentu Kart Kredytowych w PKO Banku Polskim.

fot. Sophia - Fotolia.com

PKO Junior dla dzieci poniżej 13 roku życia

PKO Bank Polski udostępnił przedpłacone karty dla dzieci poniżej 13. roku życia w ramach programu PKO Junior. Najmłodsi mogą teraz wygodnie i bezpiecznie dysponować swoimi oszczędnościami bez konieczności posługiwania się gotówką.


W kolejnych miesiącach oferta PKO Junior zostanie uzupełniona o:
  • Naklejkę zbliżeniową PKO Junior do płatności zbliżeniowych na całym świecie w punktach akceptujących płatności kartami VISA, z dodatkową kartą umożliwiającą transakcje w Internecie; jest to pierwsza w Polsce naklejka zbliżeniowa VISA,
  • Śmigacz PKO Junior, czyli gadżet do płacenia zbliżeniowo na całym świecie w punktach akceptujących płatności kartami MasterCard, z dodatkową kartą do transakcji w Internecie.

Wszystkie trzy rodzaje kart i gadżetów przedpłaconych mogą być używane przez dzieci zarówno w kraju, jak i za granicą, a rodzice - poprzez Aplikację Rodzica w serwisie transakcyjnym iPKO - mają pełny wgląd w płatności dokonywane przez ich dziecko, kontrolują stan środków na karcie, decydują o ich uzupełnianiu, mogą również zarządzać limitami dziennych i miesięcznych wydatków.

- Po niespełna 10 miesiącach funkcjonowania oferty na rynku, z PKO Junior bankuje już 100 tysięcy dzieci poniżej 13. roku życia, które korzystają ze swojego pierwszego internetowego konta bankowego, ucząc się zarządzać swoim mini-budżetem. Dzięki uzupełnieniu oferty PKO Junior o karty przedpłacone, oddajemy do dyspozycji dzieci pełnowymiarową, bezpieczną ofertę bankową dostosowaną do ich potrzeb, a rodzicom innowacyjne narzędzie do edukacji finansowej ich pociech – podkreśla Michał Macierzyński, Dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim.

PKO Junior to jeden z pierwszych na świecie serwisów bankowości internetowej dla najmłodszych i zarazem kompleksowy program edukacji finansowej. W ramach oferty dzieci poniżej 13. roku życia mogą poprzez swoje osobiste konta internetowe otrzymywać kieszonkowe, inicjować przelewy, doładowywać telefon komórkowy, oszczędzać na określone cele czy podejmować i realizować wyzwania stawiane przez rodziców. Od dziś mogą także dokonywać transakcji bezgotówkowych przedpłaconymi kartami PKO Junior w sklepach, w Internecie oraz wypłacać gotówkę z bankomatów. W ten sposób dziecko uczy się pod nadzorem rodzica świadomie zarządzać budżetem, oszczędzać oraz zdobywa praktyczną umiejętność obsługi konta bankowego.

Wszystkie funkcjonalności serwisu oraz kart PKO Junior powiązane są z Aplikacją Rodzica w serwisie bankowości internetowej iPKO, poprzez którą rodzic ma pełny wgląd w rachunek PKO Konto Dziecka oraz rachunek techniczny karty.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

  • Komentarz usunięty

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: