eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Walutomat.pl: startuje wymiana i wysyłka walut przez API dla biznesu

Walutomat.pl: startuje wymiana i wysyłka walut przez API dla biznesu

2018-08-03 18:45

Walutomat.pl: startuje wymiana i wysyłka walut przez API dla biznesu

Walutomat.pl: wymiana i wysyłka walut przez API dla biznesu © fot. mat. prasowe

Walutomat.pl po raz pierwszy publicznie udostępnił swoje know-how do automatycznej integracji z innymi systemami. Ta znana platforma startuje z otwartym API dla firm, które są zainteresowane wymianą walut, czy automatyzacją rozliczeń w oparciu o przelewy krajowe i zagraniczne.

Przeczytaj także: Wymiana walut w wakacje 2017: ile wydaliśmy za granicą?

Publiczne API pozwala zintegrować indywidualny system firmy z systemem Walutomat.pl, co usprawni proces wymiany i wysyłki walut. API daje możliwość automatycznej obsługi nawet 20 walut po kursie rzeczywistym, darmowe przelewy do większości banków w Polsce, a także przelewy międzynarodowe SWIFT i SEPA.

Z pomocą API można automatyzować składanie zleceń na giełdzie Walutomatu, na której klienci mogą całodobowo wymieniać się z innymi użytkownikami portalu czterema najbardziej popularnymi walutami tj. euro, dolar, funt, frank oraz złoty. Giełda Walutomatu jest uznawana za jeden z największych pozabankowych rynków walutowych w Europie.

Składający zlecenia na giełdzie mają wpływ na kurs, po którym dojdzie do zawarcia transakcji. Do tego API umożliwia wymianę walut w czasie rzeczywistym, także spoza podstawowej czwórki po kursie ogólnorynkowym, a przeniesienie środków pomiędzy kontem klienta w banku a rachunkiem w Walutomacie nie przekracza kilku minut dla większości banków w Polsce.

- API to funkcjonuje już m.in. w serwisie Przelewy24 i jesteśmy bardzo zadowoleni, zarówno z mechanizmu działania, jak i możliwości, jakie ono daje – mówi Piotr Kurczewski, prezes Currency One SA, operatora Walutomat.pl.

Publiczne API pozwala przykładowo łączyć systemy księgowe, magazynowe, zarządzania produkcją i łańcuchem dostaw z funkcjami rozliczeń z kontrahentami w oparciu o wymianę walut i przelewy walutowe. Co ważne, integrację techniczną i funkcjonalną można dostosować do indywidualnych potrzeb partnerów.

- Warto podkreślić, że nasze API jest zabezpieczone niezależnym od loginu i hasła kluczem, a zlecenie transakcji wymaga dodatkowego podpisu kryptograficznego. To gwarantuje bezpieczeństwo tego rozwiązania – wylicza Artur Maliszewski, dyrektor IT serwisu.

Walutomat.pl jest najdłużej działającą platformą wymiany walut w Polsce. Z jego usług korzysta ponad 275 tys. Klientów. Spółka Currency One, operator serwisu, jest Krajową Instytucją Płatniczą, działającą na licencji Komisji Nadzoru Finansowego.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: Walutomat.pl, Currency One SA, wymiana walut

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: