eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Złoto po 640 USD

Złoto po 640 USD

2006-04-20 10:13

Ostatnie tygodnie to czasy rekordów. Dziś w nocy nie było inaczej. Tym razem na plan pierwszy wysunęły się notowania złota. Za uncje zapłacono już blisko 640 USD.

Przeczytaj także: Ropa: niższe zapasy, wyższe ceny

Nie próżnują również inwestorzy działający na rynku ropy, utrzymując notowania tego surowca powyżej poziomu 72 USD za baryłkę. Wczorajszy wyższy niż oczekiwano wzrost inflacji bazowej w USA i związane z tym obawy o wzrost stóp procentowych wywołały spadki indeksów w Azji. Notowania w Singapurze, Szanghaju, Japonii, czy Korei zakończyły się na niewielkim minusie. Z kolei giełdy za oceanem zakończyły dzień na plusie. DJI zanotował wzrost o 0,1% S&P o 0,2% a Nasdaq o 0,6%. Stwarza to neutralny obraz początku dzisiejszych notowań na europejskich parkietach.

Na rynku walutowym EUR/USD przebił skutecznie poziom 1,2330 zatem na tej parze można oczekiwać dalszych wzrostów, co powinno pozytywnie wpływać na waluty regionu. Dziś o godz. 14.00 GUS opublikuje dane o marcowej produkcji. Analitycy oczekują figury na poziomie 13,8% (w lutym produkcja przemysłowa wzrosła o 10,1% a w styczniu o 9,5%). Jeśli prognozy się potwierdzą będzie to dodatkowym czynnikiem wspierającym złotego. Dobry klimat dla naszej waluty widoczny był podczas wczorajszej aukcji 5-letnich obligacji skarbowych, kiedy to popyt 4,8 razy przewyższył podaż. Inwestorzy zatem chętnie kupowali naszej papiery skarbowe. O godz. 7.50 EUR/USD notuje poziom 1,2352 USD/PLN 3,1615 a EUR/PLN 3,9070.

Dziś popołudniu publikacje ze Stanów Zjednoczonych będą determinować rynek, Zapoznamy się ze wskaźnikiem wyprzedzającym koniunkturę LEI, indeksem FED z Filadelfii oraz cotygodniowym raportem Departamentu Pracy odnośnie ilości nowozarejestrowanych bezrobotnych. Można zatem oczekiwać wzrostu zmienności na EUR/USD lecz nie powinno dojść do trwałego spadku notowań poniżej poziomu 1,2330.

oprac. : Michał Kowalski / expander expander

Złoty ciągle mocny

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: