eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Rachunek firmowy dbNET Biznes w Deutsche Banku teraz z oprocentowaniem 1%

Rachunek firmowy dbNET Biznes w Deutsche Banku teraz z oprocentowaniem 1%

2016-03-21 11:41

Rachunek firmowy dbNET Biznes w Deutsche Banku teraz z oprocentowaniem 1%

1% na rachunku firmowym dbNET Biznes © adam121 - Fotolia.com

Nowi klienci Deutsche Banku mogą teraz liczyć na oprocentowanie konta firmowego dbNET Biznes w wysokości 1% w skali roku dla środków nieprzekraczających 50 tys. zł. Dla posiadaczy tego rachunku do 1% zostało również podniesione oprocentowanie bezpłatnego konta oszczędnościowego db Oszczędna Firma.

Przeczytaj także: Księgowość dla małych firm od mBanku

Środki zdeponowane na rachunkach dbNET Biznes (rachunek ten skierowany jest do osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą) będą oprocentowane na poziomie 1% do kwoty 50 tys. zł. Pozostałe wolne środki przedsiębiorcy mogą ulokować na bezpłatnym rachunku oszczędnościowym db Oszczędna Firma, który także jest oprocentowany na poziomie 1% – mówi Rafał Gawroński, Dyrektor Departamentu Klienta Firmowego w Deutsche Bank Polska.
– Badanie Deutsche Bank z 2013 r. wskazało, że dla niemal 80 proc. ankietowanych właścicieli firm najważniejszą cechą konta firmowego jest koszt jego prowadzenia, a także możliwość wykonywania bezpłatnych przelewów. Trzeba jednak pamiętać, że w ciągu tych 3 lat sytuacja na rynku bankowym zmieniła się w sposób istotny, a darmowych usług bankowych jest coraz mniej – mówi Rafał Gawroński. – Tym bardziej więc warto dobrze przeanalizować dostępne oferty, zanim podejmie się decyzję o założeniu rachunku, tak, aby wybrać tę, która przyniesie posiadaczowi najwięcej realnych korzyści. W przypadku rachunku dbNET Biznes, poza 1% na rachunku oraz 1% na rachunku oszczędnościowym atutem jest także pakiet rozwiązań dodatkowych, np. darmowy dostęp do usług księgowych lub do ofert kurierskich i paczkomatów, czy ubezpieczenie assistance – wymienia Rafał Gawroński. – Choć oczywiście jedną z wciąż najbardziej kluczowych dla polskich mikroprzedsiębiorców kwestii jest brak opłat za prowadzenie rachunku, przelewy, wpłaty i wypłaty w Oddziałach banku czy wypłaty z bankomatów.

fot. adam121 - Fotolia.com

1% na rachunku firmowym dbNET Biznes

Rachunek firmowy dbNET Biznes w Deutsche Banku teraz z oprocentowaniem 1%.


Rachunek dbNET Biznes


dbNET Biznes to rachunek internetowy uruchamiany zdalnie, bez konieczności wizyty w Oddziale, wyłącznie na podstawie dowodu osobistego. Oprócz braku opłaty za prowadzenie rachunku, krajowe przelewy internetowe (oraz jeden przelew zagraniczny SEPA w miesiącu) zlecane drogą elektroniczną i użytkowanie karty debetowej Visa Business Electron (pod warunkiem dokonania minimum 1 transakcji w miesiącu), klient może za darmo dokonywać wpłat i wypłat gotówkowych we wszystkich Oddziałach Banku oraz we wszystkich bankomatach w kraju i na świecie.

Do rachunku dbNET Biznes dołączone jest bezpłatne ubezpieczenie assistance, a także Pakiet Przedsiębiorczy, obejmujący usługi dodatkowe: księgowość online (na portalu faktura.deutschebank.pl), rabaty na bilety lotnicze, tańsze przesyłki za pośrednictwem serwisu Paczkomaty.pl.

Przydatne linki:
Konta bankowe dla firm


Dodatkowo każdy posiadacz rachunku dbNET Biznes może skorzystać z bezpłatnego db Konta Oszczędnościowego, którego oprocentowanie wynosi 1% w skali roku (dla klientów firmowych nieposiadających rachunku dbNET Biznes 0,75%).

Wniosek o otwarcie rachunku dbNET Biznes można złożyć za pośrednictwem Internetu, na stronie www.deutschebank.pl lub dedykowanej rachunkowi stronie www.dbnetbiznes.pl.

Umowa rachunku jest dostarczana Klientowi przez kuriera. Rachunek można otworzyć również w ponad 120 Oddziałach Banku.

Zalety rachunku dbNET Biznes:
 • 0 zł za prowadzenie rachunku głównego
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówkowe w Oddziałach Banku
 • 0 zł za wypłaty w bankomatach na całym świecie
 • 0 zł za przelewy krajowe (realizacja przez db easyNET)*
 • 0 zł za przelewy do ZUS i US (realizacja db easyNET)
 • 0 zł za 1 przelew zagraniczny w miesiącu (SEPA), (realizacja db easyNET)
 • 0 zł za wydanie karty debetowej
 • 0 zł, za użytkowanie karty debetowej (w przypadku dokonania 1 dowolnej transakcji w miesiącu)
 • Oprocentowanie rachunku głównego – 1 proc. w skali roku
 • rachunek db Oszczędna Firma o oprocentowaniu 1 proc. w skali roku
 • możliwość zdalnego otwarcia rachunku wyłącznie na podstawie dowodu osobistego.

* nie dotyczy przelewów SEPA

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: