eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Getin Bank wprowadza kartę ze zmiennym kodem CVC

Getin Bank wprowadza kartę ze zmiennym kodem CVC

2015-05-14 15:53

Getin Bank wprowadza kartę ze zmiennym kodem CVC

Karta Dynamic CVC © fot. mat. prasowe

Getin Bank rozpoczął program pilotażowy karty Dynamic CVC ze zmiennym kodem weryfikacyjnym. Numer CVC wyświetlany na miniaturowym, wbudowanym ekranie będzie automatycznie odświeżał się co godzinę. Rozwiązanie powinno znacznie zwiększyć bezpieczeństwo transakcji internetowych. Karta będzie dostępna dla Klientów Getin Banku do końca II kwartału br.

Przeczytaj także: Sposób płatności w sklepie online ma znaczenie

To kolejny nowoczesny produkt w ofercie Getin Banku, po karcie płatniczej z wyświetlaczem i funkcją informacyjną - MasterCard Display oraz samoobsługowych punktach Getin Point.

Z punktu widzenia użytkownika korzystanie z karty Dynamic CVC podczas zakupów online nie różni się niczym od tradycyjnych kart ze statycznym numerem weryfikacyjnym. Użytkownik w odpowiednich rubrykach formularza internetowego wpisuje wymagane dane wraz z kodem, który aktualnie wyświetlany jest na wbudowanym ekranie. Po poprawnej autoryzacji akceptacja płatności automatycznie przesyłana jest do sklepu internetowego. Rozwiązanie zapewnia intuicyjną obsługę, jest także szybsze niż inne metody zabezpieczeń transakcji internetowych – takie jak system 3D Secure, który wymaga od użytkownika wpisywania dodatkowego kodu, wysyłanego SMS-em, wydłużając przy tym proces płatności.

W najbliższych miesiącach Bank zapowiada także wprowadzenie karty biometrycznej, z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych, który umożliwia autoryzację transakcji za pomocą odcisku palca zamiast tradycyjnego kodu PIN.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: