eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Idea Bank: teraz wpłatomat przyjedzie do Ciebie

Idea Bank: teraz wpłatomat przyjedzie do Ciebie

2014-09-16 14:59

Przeczytaj także: Idea Bank: mobilny wpłatomat już w Warszawie


Partnerem, który dostarczy niezbędne rozwiązania technologiczne, umożliwiające realizację projektu od strony logistycznej jest spółka iTaxi.
Nowa aplikacja dla klientów Idea Banku pozwoli przedsiębiorcom na optymalne zaplanowanie czynności wpłaty. System GPS będzie pokazywał, gdzie dokładnie znajduje się samochód i za ile zjawi się w konkretnym miejscu. - zaznacza Stefan Batory, prezes iTaxi.


W nowoczesnym świecie to produkt przychodzi do klienta. Mobilne wpłatomaty to rozwiązanie, które zmienia dotychczasowe zasady gry w sektorze usług bankowych. Nasze społeczeństwo jest coraz bardziej mobilne, chętniej też korzysta z nowych technologii. Idea Bank i iTaxi wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Jestem pewien, że to dopiero początek rewolucji w sektorze usług bankowych, a jej katalizatorem będzie technologia – twierdzi Łukasz Wejchert, założyciel firmy Dirlango i współwłaściciel iTaxi.

fot. mat. prasowe

Mobilny wpłatomat

Nowa usługa ma na celu zmniejszyć ilość czasu przeznaczaną przez przedsiębiorców na sprawy administracyjne


Opis działania aplikacji


Aplikacja (system Android i iOS) będzie pozwalała na łatwe i szybkie zamówienie mobilnego wpłatomatu dla klientów Idea Banku. Logowanie będzie się odbywało za pomocą tokenu, który użytkownicy otrzymają w systemie bankowym. Użytkownik po zalogowaniu będzie zlokalizowany za pomocą GPSu w telefonie, a następnie będzie mógł zamówić najbliższy samochód z wpłatomatem podobnie jak taksówkę. Zastosowany zostanie geo-fencing, który będzie pilnował, żeby samochody mogły być zamawiane tylko przez użytkowników z ograniczonego obszaru.

Po przyjęciu zamówienia na odbiór gotówki, samochód pojedzie do klienta, który na mapie będzie mógł obserwować jego trasę. W przypadku klientów, którzy będą chcieli zamówić odbiór gotówki na konkretną godzinę, aplikacja pozwoli na wskazanie miejsca i terminu odbioru gotówki, a system po sprawdzeniu dostępności samochodu potwierdzi, czy operacja będzie możliwa.

poprzednia  

1 2

oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: