eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Idea Bank: teraz wpłatomat przyjedzie do Ciebie

Idea Bank: teraz wpłatomat przyjedzie do Ciebie

2014-09-16 14:59

Idea Bank: teraz wpłatomat przyjedzie do Ciebie

Mobilny wpłatomat © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Idea Bank wprowadza innowacyjne rozwiązanie, przeznaczone dla mikro i małych firm – usługę Money Collection, w ramach której przedsiębiorca poprzez specjalną aplikację bezpłatnie zamówi mobilny wpłatomat. Po dokonaniu wpłaty, w ciągu maksymalnie 30 minut środki będą zaksięgowane na rachunku bankowym przedsiębiorcy.

Przeczytaj także: Idea Bank: mobilny wpłatomat już w Warszawie

Mimo intensywnej promocji obrotu bezgotówkowego, płatności gotówkowe wciąż dominują w rozliczeniach dokonywanych przez polskich przedsiębiorców. Co trzeci badany przez Idea Bank właściciel małej firmy deklaruje, że przyjmuje płatności wyłącznie w gotówce. Pozostałe dwie trzecie łączą płatności gotówkowe z bezgotówkowymi.

Mali przedsiębiorcy nie korzystają z usług konwoju, we własnym zakresie dostarczając zarobione pieniądze do banku. Aż 80% badanych deklaruje, że robi to osobiście. Czynność ta pochłania czas – w skrajnym przypadku nawet ponad godzinę dziennie – oraz pieniądze, wydane na paliwo czy parkometr.

fot. mat. prasowe

Sposoby przewozu gotówki

Zdecydowana większość badanych przedsiębiorców przyznała, że dostarcza gotówkę do banku samodzielnie


Idea Bank postanowił odpowiedzieć na potrzebę związaną z zabezpieczeniem dziennego utargu polskich przedsiębiorców, dlatego wprowadza na rynek nowe rozwiązanie – usługę Money Collection. Za sprawą specjalnej aplikacji każdy przedsiębiorca będzie mógł bezpłatnie zamówić samochód z wbudowanym wpłatomatem, który dostarczy utarg bezpiecznie do banku. Urządzenie będzie jednocześnie pełniło funkcję bankomatu, będąc do dyspozycji przedsiębiorców, którzy chcą wypłacić gotówkę, aby rozliczyć się ze swoim kontrahentem. Kierowcami samochodów będą profesjonalnie przeszkoleni pracownicy banku.

fot. mat. prasowe

Pory dnia, w których wpłacana jest gotówka

68% badanych przedsiębiorców przyznało, że wpłaca gotówkę w ciągu dnia, 38% robi to po zamknięciu firmy


Jako Idea Bank stawiamy przede wszystkim na innowacyjność i użyteczność proponowanych rozwiązań. Naszym celem jest tworzenie usług, które pozwalają przedsiębiorcom do minimum ograniczyć czas przeznaczany na czynności administracyjne. – podkreśla Dominik Fajbusiewicz, członek zarządu Idea Banku i pomysłodawca usługi Money Collection.

Co ważne, po dokonaniu wpłaty środki będą niemal natychmiast księgowane na rachunku bankowym przedsiębiorcy. Zajmie to maksymalnie 30 minut.

Początkowo usługa będzie dostępna w Warszawie, Poznaniu oraz w Elblągu. W tych miastach mobilne e-bankomaty z funkcją wpłatomatu pojawią się jeszcze w tym roku. Docelowo Idea Bank planuje rozszerzyć ją na wszystkie większe miasta w Polsce.

 

1 2

następna

oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: