eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Najlepsze lokaty bankowe IV 2014

Najlepsze lokaty bankowe IV 2014

2014-05-08 12:12

Najlepsze lokaty bankowe IV 2014

Najlepsze lokaty bankowe IV 2014 © ullrich - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Przeciętne oprocentowanie kwartalnych depozytów wreszcie przekroczyło 2,5 proc. Nieznacznie spadły natomiast stawki na lokatach z dłuższymi terminami.

Przeczytaj także: Najlepsze lokaty bankowe wg Expandera IV 2014

Banki przerwały kilkumiesięczny zastój na krótkoterminowych lokatach. W zamian jednak, przynajmniej chwilowo, przystopowały z trwającymi od dwóch-trzech miesięcy skromnymi podwyżkami średnio- i długoterminowych depozytów. Przeciętne oprocentowanie oszczędności lokowanych na trzy miesiące wzrosło przez miesiąc o 0,05 pkt proc. do 2,51 proc. w skali roku. Depozyty półroczne dają zarobić średnio 2,63 proc. wobec 2,69 proc. na początku kwietnia, zaś lokaty roczne oprocentowane są na 2,66 proc. wobec 2,68 proc. przed miesiącem. Średni zysk z dwuletnich lokat spadł natomiast o 0,07 pkt proc. m/m do poziomu 3,11 proc. w skali roku.

fot. mat. prasowe

Przeciętne oprocentowanie lokat na 5 tys. zł

Przeciętne oprocentowanie kwartalnych depozytów wreszcie przekroczyło 2,5 proc. Nieznacznie spadły natomiast stawki na lokatach z dłuższymi terminami.


Ranking jednomiesięcznych lokat na 5 tys. zł, podobnie jak w kwietniu, otwiera BNP Paribas ze stawką na poziomie 3 proc. w skali roku. Na drugie miejsce wskoczył Bossabank z oferowaną do 11 maja lokatą na 2,72 proc. Niewiele mniej, bo 2,7 proc., płaci natomiast Meritum Bank.

Na pierwszym miejscu wśród lokat trzymiesięcznych pojawił się FM Bank, który proponuje 4,55 proc. w skali roku. Tuż za nim, z depozytem na 4,5 proc. uplasował się Idea Bank. W obu bankach można założyć tylko po jednej promocyjnej lokacie, a ich saldo jest ograniczone odpowiednio do 30 tys. zł i 10 tys. zł. Dodatkowo, oferta Idea Banku przeznaczona jest wyłącznie dla nowych klientów. Podobnie jak propozycja BGŻOptima, który z lokatą na 4 proc. zajmuje trzecie miejsce w rankingu. Tam natomiast kwotę depozytu ograniczono do 20 tys. zł.

Wśród lokat zakładanych na pół roku wygrywa Bank Millennium, który płaci 4 proc. w skali roku. Oferta przeznaczona jest wyłącznie dla użytkowników bankowości mobilnej, a jej maksymalne saldo bank limituje do 10 tys. zł. Drugie miejsce przypadało dla Bossabanku, który do 11 maja proponuje 3,65 proc. O 0,03 pkt proc. mniej płaci natomiast następny w kolejności FM Bank.

fot. mat. prasowe

Najwyższe stawki depozytów 1-, 3- i 6- miesięcznych dla salda 5 tys. PLN

Wśród lokat zakładanych na pół roku wygrywa Bank Millennium, który płaci 4 proc. w skali roku. Oferta przeznaczona jest wyłącznie dla użytkowników bankowości mobilnej, a jej maksymalne saldo bank limituje do 10 tys. zł.Najwyższe odsetki za roczną lokatę oferuje Idea Bank ze stawką na poziomie 3,8 proc. FM Bank ustępuje mu o 0,05 pkt proc. Na trzecim miejscu podium znalazł się z kolei Plus Bank z depozytem na 3,6 proc., który dostępny jest wyłącznie przez bankowość mobilną. Bank sięgnął więc po metodę już wcześniej wykorzystywaną przez Bank Millennium, BZ WBK i Getin Bank. Niezmiennie od kilku miesięcy najwięcej za dwuletnie lokaty płaci Santander Consumer Bank, który oferuje 4,05 proc. w skali roku. Na kolejnych miejscach znajdują się FM Bank i Alior Bank, które płacą odpowiednio po 4,05 proc. oraz 4 proc.

fot. mat. prasowe

Najwyższe stawki depozytów 12- i 24-miesięcznych dla salda 5 tys. PLN

Najwyższe odsetki za roczną lokatę oferuje Idea Bank ze stawką na poziomie 3,8 proc. FM Bank ustępuje mu o 0,05 pkt proc.


Prawdopodobnie kolejne miesiące w dalszym ciągu stać będą pod znakiem niewielkich zmian oprocentowania bankowych depozytów. Wprawdzie można przypuszczać, że dołek już minął, ale brak jest istotnych powodów, aby instytucje finansowe musiały istotnie podnosić wysokość odsetek płaconych klientom. Oznacza to, że większość najlepszych ofert wciąż będzie mieć wyłącznie czasowy charakter.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

PARTNER DZIAŁU FINANSE:

7% na koncie dla firm. Sprawdź

Advertisement

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: