eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Płatności kartą Visa w Europie 2013

Płatności kartą Visa w Europie 2013

2014-01-31 14:00

Przeczytaj także: Płatności kartą Visa w Europie 2012


Visa w Europie

W Europie do tej pory zostało wydanych 500 mln kart Visa, którymi jest już opłacane jedno na każde 6,50 euro wydawane na konsumpcję. W roku sprawozdawczym zakończonym we wrześniu 2013 r. całkowita wartość transakcji z użyciem kart Visa w Europie przekroczyła poziom dwóch bilionów euro (2 000 000 000 000 euro), a płatności w placówkach handlowo-usługowych wzrosły o 8,5%.

W 2013 r. wyjątkowo szybko rosły obroty kartami Visa w handlu elektronicznym (wzrost o 20% w stosunku do roku poprzedzającego). Był to również okres wdrożenia pierwszej ogólnoeuropejskiej usługi portfela elektronicznego – V.me by Visa – oferowanej już przez banki i instytucje finansowe
w czterech krajach: Francji, Hiszpanii, Polsce i Wielkiej Brytanii.

Płatności zbliżeniowe Visa zostały już zaakceptowane przez konsumentów na masową skalę na wielu rynkach – i w całej Europie rosną w błyskawicznym tempie. Wraz z potrojeniem liczby transakcji i podwojeniem liczby terminali płatniczych, płatności te są dziś obecne w dwukrotnie większej liczbie krajów niż rok temu. Jednocześnie liczba projektów mobilnych płatności zbliżeniowych Visa – wdrożonych lub w trakcie realizacji – doszła do 62.

Prezes Visa Europe, Nicolas Huss powiedział: „Dołączyłem do organizacji, która kroczy od sukcesu do sukcesu. Działamy na ogromną skalę: liczba kart Visa, wynosząca już 500 mln, jest równa liczbie osób zamieszkujących kraje członkowskie Visa Europe – a kartami tymi jest opłacane już jedno na każde 6,50 euro wydawane w Europie na konsumpcję.

Jest to idealna podstawa do dalszej pracy, dla której przyjąłem cztery priorytety. Będziemy rozszerzać zakres naszych rozwiązań płatności nowej generacji, w tempie odpowiadającym szybkiemu upowszechnianiu się nowych technologii, w tym zwłaszcza płatności mobilnych i handlu elektronicznego. W zdyscyplinowany sposób będziemy przestrzegać wymogów efektywności, jednocześnie usprawniając nasze struktury tak, byśmy mogli skuteczniej reagować na wyzwania rzeczywistości. Będziemy konstruktywnie współpracować z organami regulacji rynku tak, by wypracować rozwiązania korzystne dla obydwu stron. Będziemy też bardziej elastycznie reagować na potrzeby naszych partnerów i kontrahentów w całej Europie.

Jesteśmy organizacją członkowską oferującą rozwiązania ukierunkowane na Europę i zgodne z interesami wszystkich stron naszego czterostronnego modelu. Tym samym, nasze sukcesy przynoszą korzyści całej gospodarce europejskiej – płatności elektroniczne napędzają bowiem handel, wypierają nieefektywną i kosztowną gotówkę oraz ograniczają szarą strefę. Przynoszą korzyści bankom-wydawcom kart i agentom rozliczeniowym, ponieważ działając w ich imieniu inwestujemy w rozwój innowacji płatniczych. Przynoszą korzyści detalistom i firmom, które dzięki nam mogą prowadzić działalność szybciej, bezpieczniej i łatwiej, w dowolnym kanale handlu. I wreszcie, nasze sukcesy przynoszą korzyści konsumentom, dając im możliwość płatności łatwych, pewnych i bezpiecznych”.

Przeczytaj także: Terminale POS w natarciu Terminale POS w natarciu

poprzednia  

1 2 3

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: