eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Najlepsze kredyty hipoteczne II 2013

Najlepsze kredyty hipoteczne II 2013

2013-02-12 10:35

Najlepsze kredyty hipoteczne II 2013

Najlepsze kredyty hipoteczne II 2013 © Jaroslaw Grudzinski - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (9)

Luty jest kolejnym miesiącem nowego roku, w którym wszyscy uczestnicy rynku kredytów hipotecznych wypatrują pozytywnych zmian. Trzeba przyznać, że powoli takie zmiany daje się zauważyć. W rankingu Invigo TOP 10 nastąpiło wyraźne przetasowanie pozycji - część banków (m.in. BOŚ, Alior Bank, Bank Pocztowy) podniosła marże i oddała pole konkurentom, a pozostałe banki, wprowadzając promocje lub zapowiadając polepszenie warunków ofert jeszcze w tym miesiącu, zaczęły aktywniej walczyć o zainteresowanie kredytobiorców.
Rok 2013 jest ostatnim rokiem w którym banki, zgodnie z projektem zmian Rekomendacji S, będą mogły udzielać kredytów bez wkładu własnego. I prawdopodobnie to jest głównym powodem, dla którego coraz więcej potencjalnych kredytobiorców poszukuje takich kredytów. Drugim dającym zauważyć się wyraźnym trendem jest coraz większe zainteresowanie klientów kredytami na budowę domu. Gorąco zachęcamy do uważnego przeglądania istniejącej oferty, spokojnego porównywania i wyboru najlepszego wariantu.

W niniejszym rankingu, tradycyjnie już, prezentujemy aktualne promocje i oferty specjalne. Wynikiem tego są zmiany w rankingu INVIGO TOP 10, przygotowywanym przez ekspertów pośrednika na początku każdego miesiąca. Zestawienie powstaje w oparciu o aktualne oferty banków współpracujących z firmą. Na potrzeby rankingu analitycy Invigo badają także zdolność kredytową klienta osiągającego przeciętne dochody, a także tradycyjnej polskiej rodziny „2+2”. Eksperci Invigo zwracają uwagę na fakt, że poszukując najatrakcyjniejszego kredytu dla siebie warto brać pod uwagę nie tylko wysokość comiesięcznej raty, ale także pozostałe parametry kredytu oraz opłaty dodatkowe, jakie się z nim wiążą.

fot. Jaroslaw Grudzinski - Fotolia.com

Najlepsze kredyty hipoteczne II 2013

W rankingu Invigo TOP 10 nastąpiło wyraźne przetasowanie pozycji - część banków (m.in. BOŚ, Alior Bank, Bank Pocztowy) podniosła marże i oddała pole konkurentom, a pozostałe banki zaczęły aktywniej walczyć o zainteresowanie kredytobiorców.


ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA

Według najnowszych danych GUS, wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w Polsce wynosi około 4107,95 zł, czyli około 2928,72 zł na rękę. Osoba, która nie ma praktycznie żadnych innych zobowiązań może dziś liczyć na 240 488 zł kredytu. Maksymalna rata jaką kredytobiorca może opłacać wynosi 1579 zł w przypadku kredytu w złotych i 1230 zł w przypadku kredytu walutowego. Niewielki limit na karcie kredytowej, czy w koncie oraz 300 złotych miesięcznej raty innego kredytu (np. gotówkowego) znacznie obniżają zdolność kredytową, ale nadal można pożyczyć 192 512 zł. Podkreślić należy, że wyliczenia zdolności kredytowej mają charakter uśredniony, dlatego też zdolność kredytowa w wybranym banku może się różnić.

fot. mat. prasowe

Zdolność kredytowa 30-latka

Osoba, która nie ma praktycznie żadnych innych zobowiązań może dziś liczyć na 240 488 zł kredytu. Maksymalna rata jaką kredytobiorca może opłacać wynosi 1579 zł w przypadku kredytu w złotych i 1230 zł w przypadku kredytu walutowego.


Tradycyjna rodzina złożona z rodziców oraz dwójki dzieci, osiągająca przeciętne miesięczne wynagrodzenie w wysokości 5 858 zł (stała umowa o pracę) - przy założeniu, że nie ma żadnych innych zobowiązań - może otrzymać maksymalny kredyt w wysokości 503 821 zł, czyli o niemal 70 tys. więcej niż w styczniu br. Przy średniej cenie transakcyjnej 1 metra kwadratowego mieszkania w Warszawie, który wynosi 7 333 zł/m2 (Raport ZBP, AMRON–SARFiN, III kwartał 2012r.) za tę kwotę kredytu rodzina może sobie pozwolić na zakup około 69 metrowego mieszkania. Dodatkowe obciążenia domowego budżetu (np. raty niewielkich kredytów gotówkowych) lub limity w kontach znacznie obniżą wysokość potencjalnego kredytu. Jednak nawet przy pewnych ograniczeniach, typowa polska rodzina z dwójką dzieci z powodzeniem może starać się o kredyt w wysokości 455 846 zł.

fot. mat. prasowe

Zdolność kredytowa rodziny 2+2

Tradycyjna rodzina złożona z rodziców oraz dwójki dzieci, osiągająca przeciętne miesięczne wynagrodzenie w wysokości 5 858 zł (stała umowa o pracę) - przy założeniu, że nie ma żadnych innych zobowiązań - może otrzymać maksymalny kredyt w wysokości 503 821 zł


RANKING NAJCIEKAWSZYCH OFERT

Invigo przeanalizowało propozycje dla klienta, który szuka kredytu na realizację własnych potrzeb mieszkaniowych - czyli zakup mieszkania/domu bądź też na budowę własnego domu. Kredyt wyniesie 200 tys. zł i będzie spłacany przez 30 lat. Warto dodać, że z danych Invigo wynika, że jest to najbardziej poszukiwany i jednocześnie najczęściej wybierany przez klientów pośrednika okres kredytowania nieruchomości.

 

1 2 ... 7

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Dobry artykuł

    Ekspert.Andzrej / 2013-05-12 08:21:22

    Świetny materiał wyjaśniający nam sytuacje kredytową w 2013 roku.Te radu na pewno przydadzą się wszystkim którzy zamierzają wziąć kredyty.Z mojej strony mogę dać namiary na darmową pomoc finansową na stronie Banki.FinanseFakty.pl odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.