eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Najlepsze produkty oszczędnościowe I-III 2012

Najlepsze produkty oszczędnościowe I-III 2012

2012-03-21 11:41

Najlepsze produkty oszczędnościowe I-III 2012

TOP 20 depozyty 1M © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Z ofert banków zniknęły już praktycznie wszystkie depozyty z dzienną kapitalizacją. Niestety w ich miejsce nie wprowadzono jeszcze zbyt wiele nowych produktów pozwalających osiągać zyski, które chroniłyby pieniądze klientów, chociaż przed skutkami inflacji. Wyhamowanie aktywności banków w obszarze lokat jest widoczne w większości działających na polskim rynku instytucji finansowych. Można postawić tezę, że banki wychodzą z założenia, że jeśli klienci nie mają alternatywy w ofercie konkurencji, nie pozostanie im nic innego jak trzymać środki na dotychczasowych, nisko oprocentowanych lokatach. Nie warto być zatem lojalnym - podaje raport opracowany w oparciu o zasoby systemu www.ismnet.pl.

Przeczytaj także: Najlepsze produkty oszczędnościowe I-II 2012

PODSUMOWANIE AKTYWNOŚCI BANKÓW W OBSZARZE PRODUKTÓW OSZCZĘDNOŚCIOWYCH


Najlepiej zastanowić się nad skorzystaniem z jednego z nowych produktów, które pojawiły się na rynku w ostatnim czasie. Z pewnością na uwagę zasługuje oferta neoBanku i jej depozytowy hat-trick „Lokata Maksymalna”, „Lokata On-line 3M (1)” i „Lokata Mariola”. Korzystając z tych produktów można zyskać od 6,00% do 7,20%. Ciekawie przedstawia się też propozycja Toyota Banku w ramach „Planu Depozytowego 19+” – 7,00%, BGŻOptima na „Lokacie Bezkarnej” – 6,30% oraz Alior Banku na lokacie 6M – 6,20%. W przypadku depozytów 1M klienci mogą liczyć obecnie na maksymalne oprocentowanie do 5,50%, dla 3M do 8,50%, dla 6M do 8,00% i dla 12M do 7,25%. W analizowanym okresie nie odnotowano żadnych nowych produktów w obszarze kont oszczędnościowych. Obecnie na rynku można skorzystać z siedmiu nowych produktów strukturyzowanych proponowanych przez Getin Bank, Bank BPH, Deutsche Bank PBC, PKO BP, Pekao SA i BGŻ. W większości są to produkty, których rentowność uzależniona jest od zmian cen surowców bazowych. Banki nie proponują obecnie popularnych wcześniej struktur oparty o zmianę kursów walut. W ciągle mało popularnym IKZE pojawiły się dwa nowe rozwiązania zaproponowane przez Deutsche Bank PBC oraz PKO BP. Dotychczasowa oferta IKE została wzbogacona o dwa produkty zaproponowane przez Idea Bank i Deutsche Bank.

LOKATY O KRÓTKIM I ŚREDNIM HORYZONCIE CZASOWYM


Nowości depozytowe, na które warto zwrócić uwagę

neoBank poszerzył ofertę o 3-miesięczną, promocyjną „Lokatę Maksymalną”, skierowaną do nowych klientów. Oprocentowanie depozytu wynosi 7,20%, a wartość inwestycji może wynosić od 10000zł do 500000zł. Atrakcyjnie przedstawia się też możliwość odnowienia tej lokaty w ramach depozytu 3M, oprocentowanego 6,00% w skali roku. Założenie lokaty możliwe jest dla posiadaczy konta osobistego lub samego rachunku technicznego do prowadzenia depozytu. Oferta bez ograniczeń czasowych.

Toyota Bank wprowadził do oferty oszczędnościowej w ramach „Planu Depozytowego +19”, nową krótką lokatę na 13 dni, oprocentowaną 7,00% w skali roku. Odsetki od depozytu kapitalizowane są po 13 dniach na koncie w Toyota Banku, dzięki czemu klienci mogą elastycznie dysponować swoimi środkami. Oferta bez ograniczeń czasowych.

 

1 2 ... 7

następna

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Komentarz usunięty

  • komentator / 2016-02-08 14:35:04

    Warto pokusić się o kartę z Getn Up, to też sposób na oszczędzanie, widzimy transakcje na wyświetlaczu, monitorujemy swoje zapędy. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: