eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › KIR: przeniesienie konta bankowego coraz popularniejsze

KIR: przeniesienie konta bankowego coraz popularniejsze

2020-01-24 12:41

KIR: przeniesienie konta bankowego coraz popularniejsze

Przeniesienie konta bankowego coraz popularniejsze © olejx - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Lojalność wobec jednego banku bywa, ale wcale nie musi być najlepszym rozwiązaniem. Czasami zdecydowanie lepszym pomysłem jest przeniesienie konta bankowego do innej instytucji. W ostatnim kwartale minionego roku na taki krok zdecydowały się 11 733 osoby - donosi Krajowa Izba Rozliczeniowa.
Jak wynika z danych udostępnionych przez KIR, w ostatnich trzech miesiącach decyzję o przeniesieniu konta bankowego za pośrednictwem systemu Ognivo podjęły 11 733 osoby. To całkiem pokaźne grono, zważywszy chociażby, że w analogicznym okresie poprzedniego roku odnotowano 3 833 tego rodzaju wnioski. W znakomitej większości przypadków (11 703 osoby, czyli ponad 99 proc.) wnioskujący o przeniesienie konta bankowego zamykali jednocześnie dotychczas posiadane rachunki. Przeniesienia salda dokonało 10 866 osób, tj. 92 proc. wnioskujących. O przeniesienie zleceń stałych wystąpiły 843 osoby, a o przeniesienie poleceń zapłaty – 589 osób.

Jak przypomina KIR, w celu przeniesienia konta bankowego z dotychczasowego banku do innego, z wykorzystaniem systemu Ognivo, wystarczy złożyć wniosek i upoważnienie dotyczące przeniesienia usług. Równocześnie w taki sam sposób można złożyć wniosek o zamknięcie rachunku bankowego. Za pośrednictwem systemu Ognivo klienci banków mają możliwość wydania dyspozycji przekazania środków czy przeniesienia zleceń płatniczych i pełnomocnictw złożonych w dotychczasowym banku. Wszystkie formalności z tym związane przejmuje bank, którego stajemy się klientem. Na wniosek klienta bank może dodatkowo przekazać informację o dokonanej zmianie rachunku bankowego wskazanym przez klienta instytucjom. Cały proces zajmuje zaledwie kilka dni i nie wymaga udziału klienta.

fot. mat. prasowe

Liczba złożonych wniosków o przeniesienie rachunku bankowego

W minionym roku decyzję o zmianie rachunku bankowego, z wykorzystaniem systemu Ognivo, podjęło zdecydowanie więcej osób niż rok wcześniej.


System Ognivo umożliwia bezpieczną i szybką komunikację on-line pomiędzy bankami a innymi podmiotami uprawnionymi do uzyskiwania informacji objętych tajemnicą bankową.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: