eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Tylko 3802 wniosków o przeniesienie konta bankowego w III kw. 2021 r.

Tylko 3802 wniosków o przeniesienie konta bankowego w III kw. 2021 r.

2021-10-19 12:38

Tylko 3802 wniosków o przeniesienie konta bankowego w III kw. 2021 r.

Mało wniosków o przeniesienie konta bankowego © Magdziak Marcin - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Tylko 3802 osób złożyło w III kwartale 2021 roku wniosek o przeniesienie konta bankowego - wynika z danych KIR. Przypomnijmy, że w tym samym okresie roku ubiegłego złożono 6 716 takich wniosków.

Przeczytaj także: Przeniesienie konta bankowego: 6 435 wniosków w IV kw. 2020 r.

Najwięcej wniosków o zmianę konta bankowego z wykorzystaniem systemu Ognivo – ponad 1,4 tys. - wpłynęło we wrześniu.

fot. mat. prasowe

Liczba złożonych wniosków o przeniesienie rachunku bankowego

W III kw. 2021 r. decyzję o zmianie rachunku bankowego, z wykorzystaniem systemu Ognivo, podjęło 3 802 osób.


Liczba wniosków o przeniesienie rachunku bankowego z wykorzystaniem Ognivo w III kw. 2021 r. wyniosła 3 802. Na zamknięcie dotychczasowego rachunku w III kw. 2021 r. zdecydowało się 3 768 osób, czyli ponad 99 proc. wszystkich wnioskujących o zmianę rachunku. Przeniesienia salda dokonało 3 671 osób, tj. ponad 96 proc. wnioskujących. O przeniesienie zleceń stałych wystąpiły 547 osób, a o przeniesienie poleceń zapłaty – 372 osoby.

W celu przeniesienia rachunku z dotychczasowego banku do innego, z wykorzystaniem obsługiwanego przez KIR systemu Ognivo, wystarczy złożyć wniosek i upoważnienie dotyczące przeniesienia usług. Równocześnie w taki sam sposób można złożyć wniosek o zamknięcie rachunku bankowego.

Za pośrednictwem systemu Ognivo klienci banków mają możliwość wydania dyspozycji przekazania środków czy przeniesienia zleceń płatniczych i pełnomocnictw złożonych w dotychczasowym banku. Wszystkie formalności z tym związane przejmuje bank, którego stajemy się klientem. Na wniosek klienta bank może dodatkowo przekazać informację o dokonanej zmianie rachunku bankowego wskazanym przez klienta instytucjom. Cały proces zajmuje zaledwie kilka dni i nie wymaga udziału klienta.

System Ognivo umożliwia bezpieczną i szybką komunikację online pomiędzy bankami a innymi uprawnionymi podmiotami. Oprócz banków (komercyjnych i spółdzielczych), Ognivo wykorzystywane jest m.in. także przez ZUS, Pocztę Polską, urzędy miast, urzędy skarbowe, izby celne, administracyjne organy egzekucyjne, komorników sądowych.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Advertisement

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: