eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Debiut Pure Biologics S.A. na NewConnect

Debiut Pure Biologics S.A. na NewConnect

2018-12-11 12:45

Debiut Pure Biologics S.A. na NewConnect

Debiut Pure Biologics S.A. na NewConnect © Microgen - Fotolia.com

11 grudnia 2018 roku spółka Pure Biologics S.A. zadebiutowała na rynku NewConnect. Jest to czternasty debiut na tym rynku w 2018 roku. Emitent jest spółką biofarmaceutyczną specjalizującą się w pracach badawczo-rozwojowych w obszarze innowacyjnych leków biologicznych, testów diagnostycznych i wyrobów medycznych o zastosowaniu terapeutycznym.
Pure Biologics jest założoną w 2010 r. firmą biofarmaceutyczną specjalizującą się w pracach badawczo-rozwojowych w obszarze innowacyjnych leków biologicznych, testów diagnostycznych i wyrobów medycznych o zastosowaniu terapeutycznym. Spółka prowadzi także badania kontraktowe w zakresie selekcji cząsteczek aktywnych do zastosowań medycznych (przeciwciał i aptamerów) oraz produkcji, oczyszczania i analizy rekombinowanych białek i rozwoju metod.

Główną osią działalności Spółki jest rozwój nowych terapii i metod diagnostycznych w oparciu o bogate doświadczenie z dziedzin takich jak biologia molekularna, biologia komórki, inżynieria i biochemia białek, kinetyka oddziaływań biochemicznych, farmakologia cząsteczek biologicznych, czy selekcje in vitro z bibliotek kombinatorycznych.

Opierając się na tej ekspertyzie Pure Biologics rozpoczęła już jeden projekt rozwoju innowacyjnego leku biologicznego, a do Q1 2019 planowane jest uruchomienie kolejnych dwóch programów lekowych opartych również o przeciwciała. Równolegle trwają przygotowania do rozpoczęcia projektu rozwoju nowego terapeutycznego wyrobu medycznego opartego o aptamery (rozpoczęcie: Q4 2018) oraz kontynuacja projektu opracowania diagnostycznego testu przesiewowego do wykrywania raka pęcherza moczowego (rozpoczęcie drugiego etapu: Q4 2018).

fot. Microgen - Fotolia.com

Debiut Pure Biologics S.A. na NewConnect

Emitent jest spółką biofarmaceutyczną specjalizującą się w pracach badawczo-rozwojowych w obszarze innowacyjnych leków biologicznych.


O emitencie

 • Nazwa spółki: PURE BIOLOGICS S.A.
 • Debiut w 2018 r. na NC: 14
 • Miejsce siedziby: Wrocław
 • Sektor: Biotechnologia
 • Przedmiot działalności: Emitent jest spółką biofarmaceutyczną specjalizującą się w pracach badawczo-rozwojowych w obszarze innowacyjnych leków biologicznych, testów diagnostycznych i wyrobów medycznych o zastosowaniu terapeutycznym.
 • Oferta/sprzedaż (T/N, prywatna/publiczna): Oferta niepubliczna 146.410 akcji serii C
 • Wartość oferty: Wartość oferty akcji serii C: 2.854.995,00 zł
 • Cena sprzedaży: Cena emisyjna akcji serii C: 19,50 zł
 • Kurs odniesienia: 19,50 zł
 • Wartość spółki: 22.861.995,00 zł
 • Wartość instrumentów wprowadzanych:
  13.464.945,00 zł
 • Autoryzowany Doradca: PROFESCAPITAL Sp. z o.o.
 • Animator: ALIOR BANK S.A.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: