eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › "Kochane pieniążki przyślijcie rodzice", czyli o budżecie na kolonie

"Kochane pieniążki przyślijcie rodzice", czyli o budżecie na kolonie

2017-07-08 00:22

"Kochane pieniążki przyślijcie rodzice", czyli o budżecie na kolonie

Jak zabezpieczyć dziecko wyjeżdżające na letni obóz? © Budimir Jevtic - Fotolia.com

Gdy wysyłamy dziecko na kolonie, nierzadko zastanawiamy się ile dać mu pieniędzy. Zbyt duża kwota to, wbrew pozorom, większe zagrożenie niż zabezpieczenie. Lepszym rozwiązaniem wydaje się ofiarowanie niewielkiej kwoty i karty płatniczej. Jeśli na wyjeździe dziecku rozpadną się buty lub podrze kurtka, to dzięki karcie będziemy mogli szybko przekazać mu dodatkowe pieniądze. Expander podpowiada, gdzie warto wyrobić taką kartę dla dziecka i jak w błyskawicznie zareagować na wiadomość "kochane pieniążki przyślijcie rodzice".
Wysyłając dziecko na kolonie czy obóż, warto przede wszystkim dokładnie sprawdzić renomę organizatora wyjazdu i ośrodka, w którym nasza pociecha będzie przebywała. W przypadku młodszych dzieci istotne może być również to, aby ośrodek znajdował się w stosunkowo niewielkiej odległości od domu. Mimo dokładnego sprawdzenia, może się bowiem okazać, że dziecko zadzwoni do nas z płaczem i będzie chciało, żeby je stamtąd zabrać. Zupełnie inaczej jest w przypadku nastolatków. Dla nich korzystny może być wyjazd zagraniczny, jeśli będzie połączony z nauką języka obcego. Nie będzie pewnie zaskoczeniem, że rodzaj wyjazdu, prócz wieku dziecka, należy przede wszystkich dostosować do jego zainteresowań jak również naszych możliwości finansowych.

Co, jeśli dziecku na obozie popsują się buty?


Niezależnie od tego, jak dobre opinie ma podmiot organizujący kolonie, na które wysyłamy nasze dziecko, musimy mieć na uwadze, że zawsze może zdarzyć się coś nieprzewidywalnego. Jeśli będzie to coś poważnego np. dziecko zachoruje, to zapewne pojedziemy do niego, niezależnie jak będzie to daleko. Raczej nie wybierzemy się jednak w wielogodzinną podróż jeśli okaże się, że dziecku popsuły się buty czy podarła kurtka i nie ma w co się ubrać.

fot. Budimir Jevtic - Fotolia.com

Jak zabezpieczyć dziecko wyjeżdżające na letni obóz?

W przypadku starszych dzieci dobrym pomysłem wydaje się otwarcie młodzieżowego rachunku z kartą.


Przelew ekspresowy lub na telefon


W takim przypadku rodzice mogą poprosić opiekuna obozowego, aby pomógł dziecku znaleźć sklep i dokonać zakupu. Jeżeli dorosły zgodzi się na takie rozwiązanie, można też przelać pieniądze na jego konto i poprosić o późniejsze rozliczenie Jeśli sprawa jest pilna, najlepiej nie korzystać ze zwykłego transferu pieniędzy, ale przelewu ekspresowego, który trafi na konto odbiorcy w kilka sekund. Innym, bardzo wygodnym, sposobem na błyskawiczne przelewanie pieniędzy jest przelew na telefon. Mogą z tego rozwiązania korzystać klienci PKO BP, mBanku, BZ WBK, ING Banku Śląskiego, Banku Millennium i Orange Finanse. Wadą tego rozwiązania jest to, że nadawca i odbiorca przelewu muszą mieć konto z jednym z tych banków, ale nie musi być to ta sama instytucja. Zaletą jest natomiast to, że nie trzeba podawać długiego 26-cyfrowego numeru konta, wystarczy numer telefonu danej osoby.

Konto i karta dla dziecka


W przypadku starszych dzieci pieniądze, zamiast do opiekuna, można przelać od razu naszej pociechy. Aby było to możliwe, należy mu jednak przed wyjazdem dać kartę płatniczą. Można to zrobić na dwa sposoby. W niektórych bankach kartę dla dziecka można wyrobić do swojego konta, ustanawiając go tzw. pełnomocnikiem rodzajowym. Problem polega jednak na tym, że zwykle nie można mu wtedy ograniczyć możliwości korzystania z pieniędzy znajdujących się na naszych osobistym rachunku. Z tego względu lepszym pomysłem wydaje się otwarcie dla niego oddzielnego, młodzieżowego rachunku z kartą. Wtedy nieletni będzie mógł wydać tylko tyle, ile wpłacimy na jego rachunek. Najlepiej otworzyć je w tym samym banku, w którym sami je posiadamy lub w takim, do którego z naszego banku można dokonywać darmowych przelewów ekspresowych. Może to być bardzo przydatne w przypadku wspomnianych już nagłych problemów z butami czy odzieżą podczas kolonii.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Re: "Kochane pieniążki przyślijcie rodzice", czyli o budżecie na kolonie

    muncik / 2017-07-08 18:42:58

    Co za pierdoły są tu wypisywane, w latach 1965-1973 jeździłam od mamy pracy po 2 nmiesiące na kolonie z malutką tekturową walizką dostawałam jakieś niewielkie kieszonkowe i tyle , jakie karty jakie przelewy żadne buty się nie rozwalały a nawet jaky to na bosaka się chodziło. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.