eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › PKO Junior także w Inteligo

PKO Junior także w Inteligo

2015-09-04 14:42

PKO Junior także w Inteligo

PKO Junior także w Inteligo © bliznetsova - Fotolia.com

Od dzisiaj posiadacze rachunku Inteligo oraz osoby, które zdecydują się na jego otworzenie zyskują możliwość założenia konta dla dziecka poniżej 13 roku życia. Wraz z nim każdy młody klient otrzyma dostęp do serwisu bankowości internetowej PKO Junior, dzięki któremu będzie mógł aktywnie uczestniczyć w gospodarowaniu swoimi środkami.

Przeczytaj także: Pierwsze Konto Oszczędnościowe czyli dzieci oszczędzają w PKO BP

Konto dla dziecka może być pierwszym krokiem w jego edukacji ekonomicznej. Warto przemyśleć jego założenie, zwłaszcza że jego otwarcie i prowadzenie są całkowicie bezpłatne. Darmowe są również przelewy krajowe i doładowania telefonów są bezpłatne. Do tego bank oferuje oprocentowanie 2,5% w skali roku w przypadku środków do 2500 złotych, od 0,5% od nadwyżki ponad tę kwotę. Kapitalizacja odsetek następuje raz w tygodniu, dzięki czemu młody właściciel konta szybciej będzie mógł dostrzec, że jego oszczędności pracują.

Właściciel Inteligo Konta Dziecka uczy się zarządzania swoim rachunkiem poprzez stworzony specjalnie z myślą o najmłodszych serwis PKO Junior. To rozwiązanie w pełni dostosowane do potrzeb dzieci - multimedialne, kolorowe z łatwą obsłudze nawigacją jest dostosowany do potrzeb najmłodszych klientów - jest kolorowy i multimedialny, z przyjazną nawigacją, a także możliwością spersonalizowania tapety ekranu i dźwięków. Młody użytkownik zyskuje również możliwość:
  • tworzenia wirtualnych skarbonek, które mają zachęcać do oszczędzania na konkretny cel,
  • wykonywania przelewów oraz doładowań telefonów (po uprzednim potwierdzeniu transakcji przez rodzica),
  • sprawdzania historii operacji i bieżącego salda rachunku,
  • zdobywania odznak za wykonanie postawionych mu celów oszczędnościowych.

- Włączając Konto Dziecka do oferty Inteligo umożliwiliśmy jego klientom korzystanie z podobnego zakresu usług jaki mają klienci PKO Banku Polskiego. Obecnie prowadzimy ponad 170 tys. Kont Dziecka w PKO Banku Polskim. Nasi najmłodsi klienci rosną. Mamy już ponad 11 tys. Kont Dziecka, które po ukończeniu przez ich posiadaczy 13 lat zostały przekształcone na PKO Konto Pierwsze, rachunek dedykowany młodzieży w wieku 13-18 lat - mówi Jarosław Olbromski, dyrektor Biura Rozwoju Produktów w PKO Banku Polskim. - Mamy nadzieję, że oferta skierowana do klientów Inteligo spotka się z równie dużym zainteresowaniem. Inteligo Konto Dziecka to pierwszy etap praktycznej edukacji finansowej najmłodszych, by w przyszłości potrafili świadomie zarządzać swoimi finansami – dodaje.

fot. bliznetsova - Fotolia.com

PKO Junior także w Inteligo

Od dzisiaj posiadacze rachunku Inteligo oraz osoby, które zdecydują się na jego otworzenie zyskują możliwość założenia konta dla dziecka poniżej 13 roku życia.


Inteligo Konto Dziecka to także bezpieczeństwo i pełna kontrola rodzicielska. Rodzic otrzymuje w ramach obsługi swojego konta Inteligo dostęp do Aplikacji Rodzica, przy pomocy której ma możliwość kontrolowania i wspierania poczynań finansowych pociechy, w tym zatwierdzania zainicjowanych przez dziecko operacji. Może także zarządzać dostępem dziecka do poszczególnych funkcjonalności np. włączyć lub wyłączyć możliwość inicjowania przelewów. Rodzic może zasilać konto dziecka wykorzystując przelewy lub zlecenia stałe oraz usługę autooszczędzania, czyli automatycznego zasilenia rachunku dziecka, po wykonaniu na koncie rodzica płatności kartą, telefonem z IKO lub przelewu. Wystarczy, że rodzic wskaże rodzaj transakcji, dla których usługa ma być aktywna oraz wybierze jeden z trzech sposobów zasilania rachunku dziecka (przelew stałej kwoty lub procentowej wartości od każdorazowej transakcji bądź też przelew końcówki kwoty zaokrąglonej do pełnych złotych).

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: