eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › AUXILIA S.A. debiutuje na NewConnect

AUXILIA S.A. debiutuje na NewConnect

2016-01-22 13:25

AUXILIA S.A. debiutuje na NewConnect

AUXILIA S.A. debiutuje na NewConnect © blackdogvfx - Fotolia.com

22 stycznia 2016 r. spółka AUXILIA S.A. zadebiutowała na rynku NewConnect. Jest to 422 spółka notowana na NewConnect oraz pierwszy debiut na tym rynku w 2016 roku. Spółka działa na rynku odszkodowawczym, w segmencie premium, skupiając się na najpoważniejszych wypadkach (ciężkie obrażenia lub śmierć), które pozwalają na uzyskanie najwyższych kwot odszkodowania.

Historia i działalność Emitenta


Początki działalności gospodarczej Emitenta sięgają 2003 r., kiedy to Pan Marcin Groński założył jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą „AUXILIA Marcin Groński”, która od początku świadczyła usługi pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych przy dochodzeniu odszkodowania. W 2005 r. zawiązano spółkę AUXILIA sp. z o. o., która przejęła sprawy odszkodowawcze oraz bazę współpracowników od działalności prowadzonej przez p. Marcina Grońskiego. W roku 2015 dokonano przekształcenia formy prawnej Spółki w spółkę akcyjną, a ponadto w wykonaniu umowy inwestycyjnej dokonano kolejnych trzech podwyższeń kapitału zakładowego, zapewniając Emitentowi finansowanie rozwoju prowadzonej działalności.

Grupa Kapitałowa AUXILIA S.A. działa na rynku odszkodowawczym, w segmencie premium, skupiając się na najpoważniejszych wypadkach (ciężkie obrażenia lub śmierć), które pozwalają na uzyskanie najwyższych kwot odszkodowania. AUXILIA S.A. jest jednostką dominującą Grupy, w której Lexbridge Groński Adwokaci i Radcowie Prawni sp. k. jest spółką zależną.

fot. blackdogvfx - Fotolia.com

AUXILIA S.A. debiutuje na NewConnect

Spółka działa na rynku odszkodowawczym.


Na dzień sporządzenia dokumentu informacyjnego działalność Emitenta obejmuje: pozyskiwanie klientów poszkodowanych w wypadkach, finansowanie działalności Grupy, nadzór oraz kontrolę spółki zależnej, a także koordynację strategii rozwoju całej Grupy.

Spółka zależna Lexbridge Groński Adwokaci i Radcowie Prawni sp. k. prowadzi sprawy odszkodowawcze pozyskane przez Emitenta, starając się odzyskać należne od zakładów ubezpieczeniowych środki finansowe na drodze postępowania sądowego oraz na etapie przedsądowym.

Grupa Kapitałowa AUXILIA S.A. zajmuje się świadczeniem usług prawniczych i finansowych w następujących obszarach specjalistycznych:
 • wypadki komunikacyjne, w tym zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym,
 • błędy w sztuce medycznej,
 • wypadki w pracy,
 • wypadki w rolnictwie.

O emitencie

 • Nazwa spółki: AUXILIA S.A.
 • Spółka na rynku NC: 422
 • Debiut w 2016 r. na NC: 1
 • Sektor/spółka w sektorze: Usługi finansowe
 • Miejsce siedziby: Wrocław
 • Przedmiot działalności: Grupa Kapitałowa AUXILIA S.A. działa na rynku odszkodowawczym, w segmencie premium, skupiając się na najpoważniejszych wypadkach (ciężkie obrażenia lub śmierć), które pozwalają na uzyskanie najwyższych kwot odszkodowania.
 • Wartość oferty/ sprzedaży: wartość sprzedaży akcji serii A: 1.122.000 zł
 • Cena emisyjna/ sprzedaży: cena sprzedaży akcji serii A w ostatniej transakcji:7 zł
 • Kurs odniesienia: 7 zł
 • Wartość spółki: 31.705.884 zł
 • Wartość instrumentów wprowadzanych: 4.755.870 zł


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

 • Dobra firma - warto się zainteresować

  KWojdylo / 2016-08-16 10:20:10

  Widzę, że coraz głośniej o wrocławskiej Auxilii - są naprawdę dobrzy w tym co robią. Firma ta poprowadziła moją sprawę o zadośćuczynienie po śmierci ojca z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Nie musiałam się o nic martwić. Informowali mnie na bieżąco o postępach w sprawie, nic nie płaciłam z własnej kieszeni, pokryli wszystkie koszty. Podczas całego postępowania, czułam, że prawnicy przykładają wagę do najmniejszych szczegółów, interesują się sprawą i nie postępują ze mną schematycznie. Otrzymałam także wsparcie osobiste, którego wtedy bardzo potrzebowałam. Uważam też, że honorarium Auxilii za wygraną sprawę jest uczciwe i zasłużone. Auxilia to firma, która postępuje z klientami etycznie. To ja sama ich znalazłam, a współpraca z nimi była dla mnie zaskoczeniem, po wcześniejszych moich doświadczeniach z tego typu firmami, których przedstawiciele w szpitalu, pod salą operacyjną, potrafili zakłócać ostatnie moje chwile z ojcem. Było mi po tym zdarzeniu ciężko zaufać, ale dziś wiem, że firma firmie nie równa, a Auxilia jest godna zaufania. Katarzyna Wojdyło

  odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.