eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Najlepsze kredyty hipoteczne II 2015

Najlepsze kredyty hipoteczne II 2015

2015-02-26 17:23

Najlepsze kredyty hipoteczne II 2015

Najlepsze kredyty hipoteczne II 2015 © denphumi - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

Najlepszy kredyt hipoteczny w złotówkach oferuje obecnie PKO BP - wynika z najnowszego raportu sporządzonego przez Invigo. Chętni na kredyt w euro powinni skierować swe kroki do Deutsche Banku. Analiza obejmuje również propozycje kredytów udzielanych w ramach programu rządowego wsparcia "Mieszkanie dla młodych". W ich przypadku, najbardziej interesującą propozycję dla kredytobiorców posiada również Deutsche Bank. Lutowy ranking nie przyniósł zatem żadnych przetasowań w najlepszych ofertach proponowanych przez banki.
Luty jest kolejnym miesiącem, w którym widoczne są niewielkie wahania wysokości rat kredytów hipotecznych. Zgodnie z oczekiwaniami rynku, bank centralny utrzymał stopy procentowe na dotychczasowym poziomie, z możliwością ich dalszego obniżenia w niedalekiej przyszłości. Jednak zamieszanie na rynku walutowym spowodowane gwałtownym wzrostem kursu CHF i obawy o jego wpływ na kondycję sektora bankowego, może te plany przesunąć w czasie. W przypadku obniżenia stóp procentowych przez RPP należy spodziewać się spadków w zakresie wysokości rat kredytowych. Kolejną dobrą wiadomość dla kredytobiorców stanowi fakt, że ceny na rynku nieruchomości są stabilne, podaż lokali – w szczególności na rynku pierwotnym – jest bardzo duża, a oprocentowanie kredytów w PLN utrzymuje się na niskich poziomach. Wszystkich zainteresowanych, którzy korzystając z okazji sprzyjających warunków rynkowych szukają atrakcyjnych ofert kredytowych, zapraszamy do zapoznania się z najnowszym rankingiem INVIGO TOP 10.

W niniejszym rankingu, tradycyjnie już, prezentujemy aktualne promocje i oferty specjalne. Wynikiem tego są zmiany w rankingu INVIGO TOP 10, przygotowywanym przez ekspertów pośrednika na początku każdego miesiąca. Zestawienie powstaje w oparciu o aktualne oferty banków współpracujących z firmą. Na potrzeby rankingu analitycy Invigo badają także zdolność kredytową klienta osiągającego przeciętne dochody, a także tradycyjnej polskiej rodziny „2+2” . Eksperci Invigo zwracają uwagę na fakt, że poszukując najatrakcyjniejszego kredytu dla siebie warto brać pod uwagę nie tylko wysokość comiesięcznej raty, ale także pozostałe parametry kredytu oraz opłaty dodatkowe, jakie się z nim wiążą.

ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA


Według najnowszych danych GUS, wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w Polsce wynosi około 4 379 zł, czyli około 3 117,56 zł na rękę. Osoba, która nie ma żadnych innych zobowiązań może dziś liczyć na 317 902 zł kredytu. Maksymalna rata, jaką kredytobiorca może opłacać wynosi 1767 zł w przypadku kredytu w złotych i 1452 zł w przypadku kredytu walutowego. Niewielki limit na karcie kredytowej czy w koncie oraz 300 złotych miesięcznej raty innego kredytu (np. gotówkowego) znacznie obniżają zdolność kredytową, ale nadal można pożyczyć 261 230 zł. Podkreślić należy, że wyliczenia zdolności kredytowej mają charakter uśredniony, dlatego też zdolność kredytowa w wybranym banku może się różnić.

fot. mat. prasowe

Zdolność kredytowa 30-latka

317 902 zł dostanie singiel, który nie posiada żadnych dodatkowych zobowiązań. To o wiele więcej niż przed miesiącem


Tradycyjna rodzina złożona z rodziców oraz dwójki dzieci, osiągająca przeciętne miesięczne wynagrodzenie w wysokości 6 234 zł (stała umowa o pracę) - przy założeniu, że nie ma żadnych innych zobowiązań - może otrzymać maksymalny kredyt w wysokości 662 790zł. Przy średniej cenie transakcyjnej 1 metra kwadratowego mieszkania w Warszawie, która wynosi 7 262 zł/m2 (Raport ZBP, AMRON–SARFiN, III kwartał 2014r.) za tę kwotę kredytu rodzina może sobie pozwolić na zakup około 91 metrowego mieszkania. Dodatkowe obciążenia domowego budżetu (np. raty niewielkich kredytów gotówkowych) lub limity w kontach znacznie obniżą wysokość potencjalnego kredytu. Jednak nawet przy pewnych ograniczeniach, typowa polska rodzina z dwójką dzieci z powodzeniem może starać się o kredyt w wysokości 606 118 zł.

fot. mat. prasowe

Zdolność kredytowa rodziny 2+2

662 790 zł dostanie modelowa rodzina 2+2, to o niemal 100 tysięcy więcej niż przed miesiącem.

 

1 2 ... 7

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: