eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › PKO Junior: bank dla dzieci

PKO Junior: bank dla dzieci

2013-07-03 10:37

PKO Junior: bank dla dzieci

PKO Junior w PKO BP © Igor Mojzes - Fotolia.com

Jeden z pierwszych na świecie serwisów bankowości internetowej dla najmłodszych i zarazem kompleksowy program edukacji finansowej jest już dostępny w PKO Banku Polskim. W ramach nowej oferty dzieci poniżej 13. roku życia mogą teraz poprzez swoje osobiste konta internetowe otrzymywać kieszonkowe, inicjować przelewy, doładowywać telefon komórkowy, oszczędzać na określone cele czy podejmować i realizować wyzwania stawiane przez rodziców.

Przeczytaj także: PKO Junior dla dzieci poniżej 13 roku życia

PKO Junior jest ofertą edukacyjną, dzięki której dziecko uczy się pod nadzorem rodzica świadomie zarządzać budżetem, oszczędzać oraz zdobywa praktyczną umiejętność obsługi konta bankowego.

- Projekt jest kolejnym, unikalnym elementem oferty kierowanej do segmentu młodych klientów, stanowiąc rozszerzenie zrewitalizowanego SKO, który stał się już synonimem nowoczesnej edukacji finansowej. Jest naturalnym uzupełnieniem uniwersalnej oferty Banku adresowanej do wszystkich Polaków. Dzięki wprowadzanym konsekwentnie od kilku lat zmianom możemy towarzyszyć milionom klientów na kolejnych etapach ich życia, odpowiadając na zmieniające się potrzeby – mówi Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Dla dzieci zostało przygotowane bezpłatne i bezpieczne PKO Konto Dziecka, z atrakcyjnym oprocentowaniem 4,5% w skali roku dla kwot poniżej 2500 zł, powiązane z kontem rodzica – dowolnym rachunkiem ROR z oferty PKO Banku Polskiego bądź przygotowanym specjalnie na potrzeby oferty PKO Junior rachunkiem PKO Konto Rodzica.

PKO Konto Dziecka może otworzyć rodzic podczas jednej wizyty w dowolnym oddziale PKO Banku Polskiego, podając numer PESEL dziecka oraz przedkładając jeden z jego dokumentów: skrócony odpis aktu urodzenia, paszport, dowód osobisty lub legitymację szkolną. Otrzymuje wówczas zestaw startowy zawierający list przewodni, książeczkę edukacyjną przybliżającą dzieciom podstawowe pojęcia z zakresu edukacji finansowej, poradnik dla rodzica, wizytówki, arkusz naklejek, a także płytę CD z regulaminami. Następnie rodzic przekazuje dziecku numer klienta i hasło pierwszego logowania, zaś dziecko aktywuje swoje konto, logując się do serwisu junior.pkobp.pl i zmieniając hasło na takie, które będzie mu łatwo zapamiętać.

fot. Igor Mojzes - Fotolia.com

PKO Junior w PKO BP

Dla dzieci zostało przygotowane bezpłatne i bezpieczne PKO Konto Dziecka, z atrakcyjnym oprocentowaniem 4,5% w skali roku dla kwot poniżej 2500 zł, powiązane z kontem rodzica – dowolnym rachunkiem ROR z oferty PKO Banku Polskiego bądź przygotowanym specjalnie na potrzeby oferty PKO Junior rachunkiem PKO Konto Rodzica.


Rachunek PKO Konto Dziecka jest otwierany dla osoby małoletniej na podstawie umowy zawartej pomiędzy PKO Bankiem Polskim i działającym w jej imieniu przedstawicielem ustawowym, który jest upoważniony do dysponowania rachunkiem dziecka.

- W Polsce jest 5 milionów dzieci poniżej 13. roku życia – najmłodszych należących do pokolenia, dla którego obcowanie z nowoczesnymi rozwiązaniami i urządzeniami jest czymś zupełnie naturalnym. PKO Junior wykorzystuje ten potencjał, umożliwiając im wspólną z rodzicami naukę przedsiębiorczości, systematyczności, odpowiedzialności, a także opanowanie podstawowych pojęć i umiejętności związanych z zarządzaniem budżetem, które stanowią nieodzowną część dorosłego życia – podkreśla Michał Macierzyński, Dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim, lider projektu PKO Junior.

Dziecko otrzymuje dostęp do konta poprzez nowoczesny serwis transakcyjny PKO Junior dostosowany do wieku i gustu najmłodszych. Atrakcyjna grafika i efekty dźwiękowe zastosowane w serwisie sprawiają, że nauka oszczędzania staje się dla dzieci zabawą. Wszystkie funkcjonalności serwisu PKO Junior powiązane są z Aplikacją Rodzica w serwisie bankowości internetowej iPKO, poprzez którą rodzic ma pełny wgląd w rachunek PKO Konto Dziecka i akceptuje inicjowane przez dziecko operacje.

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: