eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Work and Travel: skąd wziąć pieniądze na wyjazd?

Work and Travel: skąd wziąć pieniądze na wyjazd?

2013-06-05 10:50

Przeczytaj także: Przedsiębiorca nie zawsze rozlicza w polskim PIT zagraniczne dochody


Według ekspertów ZFDF dobrym rozwiązaniem na sfinansowanie podróży może być również kredyt na karcie. W sytuacji, gdy udało nam się odłożyć wcześniej część kwoty warto zastanowić się nad ich ofertą. – Należy jednak pamiętać, że aby taki kredyt nie był drogi, konieczne jest terminowe spłacanie zadłużenia, co wymaga samodyscypliny i kontrolowania wydatków podczas pobytu zagranicznego. – tłumaczy Jarosław Sadowski, Expander, ZFDF – Po rozpoczęciu pracy na miejscu należy bowiem w pierwszej kolejności spłacić zadłużenie z karty, dzięki czemu nie zostaną naliczone żadne odsetki. Niestety, nawet dzień zwłoki może nas drogo kosztować. Oprocentowanie kart kredytowych jest często bardzo wysokie, a należności naliczane są od dnia dokonania płatności. W razie problemów ze spłatą warto skontaktować się z bankiem, z prośbą o rozłożenie długu na raty – dodaje ekspert.

Podróże to inwestycja

Zadłużanie się na wyjazd zagraniczny może budzić wątpliwości, jednak podróże związane z pracą, to doskonała inwestycja w przyszłość i w siebie. Mimo poniesionych kosztów i drobnych wyrzeczeń, z pewnością przyniesie liczne profity. Nie sposób ocenić wartości zdobytego doświadczenia, nawiązanych znajomości i zdobytych umiejętności, z których na pierwszy plan wysuwa się znajomość języka obcego. - Przebywanie przez parę miesięcy w innym kraju i realna potrzeba ciągłego komunikowania się w obcym języku, sprawia, że w naturalny sposób poznajemy nowe praktyczne zwroty, kolokwializmy oraz osłuchujemy się z poprawną wymową oraz akcentowaniem słów. – tłumaczy Krzysztof Baran ekspert PONS, marki firmującej nową serię „Mów jak rodowity” – Nawet najlepsze kursy językowe nie dadzą nam takich korzyści, jak wyjazd zagraniczny. Praktyczne wykorzystanie posiadanej wiedzy, to klucz do dalszej nauki. Prawdziwe sytuacje, rozmowy z „rodowitymi” pozwalają na mimowolne przyswajanie wiedzy. Mimo wszystko, perspektywa wyjazdu do obcego miejsca, gdzie skuteczna komunikacja uzależniona jest od wiedzy, którą posiadamy, może budzić niepokój. W podróż warto spakować więc niezbędne przewodniki i rozmówki, które pomogą pokonać nam barierę językową.

Jeśli studiujesz warto pomyśleć o zainwestowaniu w siebie podczas wakacji. Trudna sytuacja na rynku pracy oraz rosnące wymagania wobec kandydatów sprawiają, że sam dyplom przestaje wystarczać podczas poszukiwania wymarzonej pracy. Nieocenione staje się doświadczenie zawodowe, biegła znajomość języka obcego, a wyjazdy zagraniczne to inwestycja, która z pewnością zwróci się po zakończeniu studiów.

poprzednia  

1 2

oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: