eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Konta oszczędnościowe na razie lepsze niż lokaty

Konta oszczędnościowe na razie lepsze niż lokaty

2013-04-11 12:34

Przeczytaj także: Oszczędności Polaków nie pracują


Od posiadanego rachunku osobistego zależy także oprocentowanie konta oszczędnościowego w Banku BPH. Klienci, którzy posiadają jednocześnie Pracowite Konto Oszczędnościowe i Maksymalne Konto (od lipca opłata za rachunek bez wpływów na poziomie 7,5 tys. zł wyniesie 14,99 zł) mogą zarobić 4,15 proc. w skali roku przy saldzie do 50 tys. zł. Jednak właściciela tańszego ROR-u (Kapitalne Konto za 9,99 zł/mies.) zarobią o 0,5 pkt proc. mniej.

Na kilkumiesięczną gwarancję oprocentowania mogą liczyć klienci Banku Millennium oraz ING Banku Śląskiego. Pierwszy z nich zapewnia o utrzymaniu stawki na poziomie 4 proc. (dla salda do 100 tys. zł) w skali roku przez trzy miesiące od momentu wpłaty nowych środków. Z kolei ING Bank, który nowym klientom również płaci 4 proc. w skali roku, gwarantuje niezmienność oprocentowania przez cztery miesiące od założenia Otwartego Konta Oszczędnościowego. Obecnym klientom bank oferuje natomiast 4,5 proc. w skali roku dla nowych środków. Oprocentowanie obowiązuje do 28 maja.

Obniżki oprocentowania zapowiada Bank BGŻOptima, w którym od maja promocyjna stawka spadnie z 4,1 proc. do standardowego poziomu określonego w tabeli oprocentowania (aktualnie 3,6 proc.). Niższe odsetki będzie płacił także bank Credit Agricole, gdzie pierwsza zmiana nastąpi 22 kwietnia, druga zaś 23 maja. Po dwie obniżki przeprowadzą także Bank BGŻ (15 kwietnia i 24 maja) oraz Invest Bank (14 kwietnia i 17 czerwca). W kwietniu końca dobiegnie także promocja konta oszczędnościowego w Getin Online, internetowym oddziale Getin Banku.

Zmiany czekające właścicieli rachunków oszczędnościowych w najbliższych tygodniach sprawiają, że przenoszenie oszczędności do innego banku może być aktualnie pozbawione większego sensu. Może się bowiem szybko okazać, że odsetki z konta oszczędnościowego są przejadane przez prowizje za obowiązkowy rachunek osobisty lub kartę. Warte rozważenia mogą być natomiast te oferty, w których banki jasno deklarują okres obowiązywania podwyższonego oprocentowania.

poprzednia  

1 2

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: